Děti za takovou cenu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #393102 22.1. 18:36

Porod je velice bolestivý, teče hodně krve a šestinedělí bolavé, krvácivé , plačtivé. A k tomu přibrat 20 kg a bojovat ještě s nadváhou. Musí to tak být? Děti bych chtěla, ale toto mě odrazuje. Má někdo dobré zprávy?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Eleshiar22.1. 19:19

  Az deti budete chtit doopravdy, nic z tohohle vas neodradi :-)

 • Většina žen do toho jde víc než jednou - jaký myslíš, že k tomu mají důvod?

 • terryk22.1. 19:05

  Jak to popisuješ, taková je každá menstruace :-) navíc to máš kazdej měsíc a prd z toho :-) z toho porodu máš aspoň to dítě. Já třeba o žádný krvi při porodu nevím a šestinedělí bylo jen jako dlouhý krámy. Žádnej horor. Plactivej může být člověk i při chlastacce a bolest u porodu je velká, o tým žádná, ale ledvinova kolika je horší :-) takže suma sumárum nic hroznýho :-)

 • Podle toho, co píšeš, tak děti nechceš. Až je budeš opravdu chtít, tak nebudeš potřebovat odpovědi na tyhle otázky.

 • petulinkaa1322.1. 22:47

  Jestli za to děti stojí? jako máma dvou dětí rikam jedno,, deti stojí ZA VŠECHNO! " ;-)

 • Lenka9322.1. 19:00

  Ještě dodatek

  Já přibrala jen pár kilo navíc a po porodu jsem měla váhu jako před těhotenstvím, každá žena to má jinak.
  A k nadpisu : děti za takovou cenu. Ta cena je důležitá pro vývoj ženy, porodem se mění nejen její tělo, ale i její duše, vyvíjí se, a k tomu patří všechny ty tělesné i duševní změny.

 • hajtlik22.1. 19:12

  Porod bolavý je, bez debat, ale na to hned potom zapomeneš :) Věř mi, mám to za sebou 3x. Bolavá si pak cca týden, u druhého a třetího jsem nebyla šitá takže bez bolení úplně. Plačtivé období, no to záleží na tvojí povaze :) Můžeš přibrat třeba jen 5 kg, 20 není podmínka a pokud ano, jde to shodit i bez práce. Z 65 kg jsem udělala přes 80 a po 6 měsících jsem na 58 kg, bez cvičení, jen nejím tak často a tak moc :) Každopádně všechno tohle jsou malichernosti oproti tomu co za to dostaneš. Dítě je to nejkrásnější co se ti může stát, to ti potvrdí každý kdo je má :)

 • stupidiack22.1. 20:52

  Kde je psáno, že bude těhotenství a porod probíhat tak, jak popisuješ? I kdyby to tak bylo, přes všechny nepříjemnosti to ženy podstupují, protože je na konci čeká něco krásného a nenahraditelného. Pokud by to bylo tak nesnesitelné, má každá žena jedno dítě a šlus, proč to podle tebe potom dobrovolně podstupují víckrát, klidně čtyřikrát a víc? Záleží na tvém věku, třeba jsi ještě nevyzrálá nebo jsi nepotkala toho pravého muže, se kterým by sis narození dítěte dokázala představit.

 • Zanthia123.1. 6:53

  Je nemálo párů a žen, které platí cenu ještě daleko větší. Různá vyšetření, dopování hormony a prášky, umělé oplodnění, desítky tisíc za něj... Asi jim to za to stojí, že? Pokud někoho odradí trocha bolesti a nějaké to kilo navíc, tak by děti mít opravdu neměl.

 • honeypet23.1. 21:20

  Já bych ti na to odpověděla takto:"děti za jakoukoli cenu!" Já svoje první dítě počaté díky IVF po 5 letech čekání porodila císařem již mrtvé. A nic z toho co popisuješ by mě neodradilo od dalšího pokusu. Na podruhé to vyšlo a mám úžasnou dceru a udělám vše pokud to bude možné, aby nezůstala" jedináček". Pokud je žena připravena mít dítě, nic jiného prostě neřeší.

 • Lenka9322.1. 18:57

  V prvé řadě, když budete říkat a věřit, že porod je bolestivá nepříjemná zkušenost, tak přesně takový bude, prostě si to přivoláte. Zkuste se podívat na nějaké příběhy přirozených porodů, kdy ho ženy prožily krásně, jsou i videa, na kterých je vidět, jak je to krásná událost plná lásky, třeba krásně je to vidět na spoustě videí porodu do vody. :)
  První porod většinou neproběhne tak, jak si představujeme. Já měla první porod akutním císařem, syna jsem 4 dny skoro neviděla, ale zato jsem se krásně hojila. Druhý porod byl spontánní přirozený, po roce (po císaři). Dost jsem se na něj připravovala a byl krásný. Vím, že třetí porod bude pohádka, už vím, jak se na něj připravit.
  Šestinedělí je dobou, kdy se žena léčí, přijímá své nové tělo, buduje si vztah se svým dítětem. Když si dáte dostatek prostoru (třeba nebudete přijímat návštěvy, dokud se nebudete cítit dobře), budete se věnovat sobě a dítěti, necháte si třeba vařit a zapomenete na pár týdnů na nějaký přepečlivý úklid, tak i šestinedělí může být krásné.
  Vše je to o tom, jak si to sama nastavíte. :) Zkuste si porod a šestinedělí představovat v hlavě, jak je to vše krásné, to hodně pomůže, aby vše dopadlo pozitivně. :)
  Přeji, ať se vám podaří změnit v sobě ten program, že porod a šestinedělí jsou špatné na krásnou vizi, kterou přivedete k životu. 💓:-)

 • MŮŽE to tak být. Ano, porod může být skutečně velmi náročný a bolestivý. Šestinedělí můžeš protrpět, může se dokonce stát, že vyfasuješ náročnější a nespavé dítě a ta doba se značně protáhne...a může se i stát, že hodně přibereš a budeš mít problém to shodit - dokonce i pokud nepřibereš, je pravděpodobné, že nějaké změny na postavě zaznamenáš. Porod a mateřství člověka někdy mohou přivést na fyzické i mentální dno. Úplně vyloučit se to nedá, byť je spousta žen, které rodí na pohodu, poporodní stavy zvládají bravurně a do pár týdnů po porodu mají postavu zpět. Ale i když to na pohodu není, i když je to opravdu náročné - stojí to za to. Protože to, co za to člověk dostane, stojí za daleko víc a ty pocity, které se s tím pojí, jsou nepopsatelné...já měla porod velmi dlouhý a bolestivý, šestinedělí bylo obtížné, prošla jsem i poporodní depresí..a víš co? Jdeme do dalšího.

 • T-terka22.1. 19:37

  Takhle to přeci vubec být nemusi. Krvaceni jsem pry mela vetsi, ale vubec jsem to nepostrehla. Šitá jsem byla, ale bolavá vubec. Normalne jsem si sedala a fungovala od prvniho dne porodu. Za cele tehotenstvi jsem pribrala 10kg a po sestinedeli jsem mela méně nez pred tehotenstvim. Fakt je to individualni;-)

 • Danyska22.1. 21:47

  Přibrala jsem 10 kg,z porodnice jsem přišla s mínus 13kg,porod dlouhý,ale jako prvorodička bez poranění,bolest opravdu až to velké finále,ale klidně bych rodila druhý den znovu, protože ta odměna v podobě děťátka je prostě úžasná!A stojí za to!

 • Má zkušenost je úplně jiná, snad proto mám 4 děti :-D Ráda bych měla i více, ale vychovat je makačka, no, musí se to pečlivě zvážit. Tak snad povzbudím, když napíšu k uvedeným bodům, že jsem lehčí než před dětmi (bez diet), porod je pro mě nádherný, žádná krvavá záležitost (to víc krve člověk ztratí, když se třeba trochu řízne do prstu? a šetinedělí, to je síla, i kvůli němu bych rodila jedno dítě za druhým, sice psychika labilní a o čistky silnější nen nejsilnější menstruace, ale ty euforické stavy a tolik energie bych si přála pořád, bohužel to brzy vyprchá...

 • WojKa22.1. 22:38

  Jak se postavíš k těhotenství a porodu je jen a jen Tvoje věc a Tvůj přístup. Můj první porod byl úžasný a moc ráda na něj vzpomínám. Po příchodu na sál 15 minut monitor a za dalších 10 minut byla malá venku.
  Při druhém těhotenství jsem přibrala 4kg za celou dobu a to jsem nosila dvě tříkilové děti.
  Opravdu veškerá bolest, kterou při tom jednou zažije každá žena, za to stojí. A rychle se na to zapomene a zůstanou jen ty krásné vzpomínky a miminko v náručí. 😍

 • Když k tomu přistupuješ takhle, tak bych k tomu přidala ještě zvracení, nechutnou zácpu, odepsaný kyčelní kloub, bolesti hlavy, pálení žáhy, ne zrovna pozitivní změna postavy.... určitě ještě něco podobně hezkého mě potkalo. Ale jinak u mě bylo nejhorší pokaždé těch cca přibraných 30kg, které opravdu samy dolů nejdou ani kojením, ani běhaním kolem dětí 8-o , a to jsem se rozhodně nepřejídala. A i tak mi za to ty děti rozhodně stály, jedno císařem, dvě normálně.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 898 otázek, kterým se dostalo 244 358 odpovědí a 382 727 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist