Cysta na vaječníku po raném potratu

Otázku položila: Zanthia1 8.11.2018 22:56

Prosím, kdo má zkušenost s cystou na vaječníku? Prodělala jsem v srpnu časný potrat. Žádná revize, odešlo to samo se silnou a bolestivou ms. Na kontrole pak zjistili že tam zůstala cysta, která se prý vstřebá. Od té doby chodím každý měsíc na kontrolu a pořád tam je. Před týdnem mi bylo řečeno, že snad už brzy praskne a že to může v tu chvíli bolet a pak ještě pobolívat.
Teď mám fázi, kdy bych za normálních okolností mohla mít ovulaci, ale tu skoro určitě nemám, když před týdnem nebylo nikde žádné vajíčko které by něco dělalo, jen cysta. Dneska je mi ale dost blbě, pobolívá podbřišek jak kdyby se mi rozjížděly krámy a celá jsem taková slabá. Ale nebylo to tak, že by to chvíli zabolelo nějak silně a pak už míň. Prostě během dne to občas sílí, občas slábne a takhle ve vlnách furt. Myslíte že to prasklo? Nebo to může být něco jiného? Ještě podotýkám, že při poslední ms mi bylo fakt hodně blbě (nevolnost, bolest hlavy apod.)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • laili9.11.2018 9:46

    Ahoj, mám zkušenost s nemalýma cystama za poslední dva měsíce (6 a 7cm) obě praskly sami, chce to jen tomu dát čas. Většinou do MS ruply a pak přišla ms. Zkus Thiamin v tabletách, injekce už asi neseženeš a dát si větší dávky 2-2-2 klidně, neublíží, neboj. On víceméně cystu "oslabí" a ona bud snadněji praskne, nebo se vstřebá. :-)

  • petulinkaa139.11.2018 10:36

    s cystami jsem kdysi problémy mela velké, jedna 5cm mi praskla a věř ze pokud je takto větší poznáš to, ja s tou bolesti skončila ve spitale, nevěděla jsem že jde o prasklou cystu a když me manžel viděl jak lezu z wc po čtyřech a svyjim se v bolestech, zavolal rychlou a tam mi to vysvětlili,teda ve spitale.Když se mi to pak stalo 1-2x do roka už jsem věděla oc jde a jen jsem ležela a nešlo nic dělat 8-o jednou se mi to stalo i v práci a musela jsem odejít domu 8-o

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 474 otázek, kterým se dostalo 249 339 odpovědí a 390 270 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist