Co si počít s textilním vzděláním

Otázku položila: Anonymní uživatelka #310658 11.2.2020 9:00

Ahoj, chtěla bych si na mateřském rozšířit kvalifikaci a nevím si rady. Mám textilní vzdělání oděvní design a technologie. Pred miminkem jsem pracovala v oboru. Vzhledem k nedostatku zaměstnanců to byla pozice, designéra, tachnoga, grafika, obchoďáka a občas i švadleny. Bohužel platy jsou nízké a firmy končí jedna za druhou. Pokud bych chtěla práci v oboru a plat za který se dá žít, musíme se přestěhovat. Kam by jste se na mém místě pohnuly? Všude čtu, že rekvalifikační kurzy jsou na nic a zaměstnavatelé berou v potaz pouze VŠ a praxi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • HaSha11.2.2020 14:32

    Ahoj. Zaměstnavatele a jejich kritéria výběru bych na jednu hromadu asi neházela, každý vychází ze své zkušenosti a třeba já s dvěma VŠ mám naopak zkušenost s tím, že mi po pohovoru řeknou, že jsem pro pozici "převzdělaná". :-D Taky znám řadu lidí, co přešla prostě bez rekvalifikace s tím, že si je zaměstnavatel stejně radši zaučí sám. Co se týče rekvalifikačních kurzů, vím jen o jedné kamarádce, které pomohly, ale byl to přímo ten od úřadu práce, ten jí pak "v novém oboru" našel i uplatnění s podmínkou, že tam vydrží aspoň půl roku.
    Na tvém místě bych asi hledala něco ne úplně v oboru ale pořád blízko pro začátek, zvlášť jestli firmy jako takové spíš končí, a pak začala sama podnikat. Blízko oboru např. asistentka v obchodě s oblečením, poradkyně ve svatebním salonu (pokud si dělala i design, můžeš se tak třeba podílet na aranžování výlohy), nebo textilní oddělení v nábytku, záleží co tě na oboru nejvíc baví. S podnikáním to není samozřejmě snadné, ale z mého pohledu jako "občasného zákazníka" mi přijde, že firmy na jednotlivé lidi kašlou, jsou to pro ně moc malé zakázky. Přitom je spousta lidí, co by si ráda nechala něco navrhnout, ušít nebo opravit.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 935 otázek, kterým se dostalo 262 314 odpovědí a 402 548 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist