tloustnutí po vodě

Otázku položila: Anonymní uživatelka #412764 22.2. 22:13

Ahoj holky, mam takový problém a příjemný zrovna není. Je to asi cca 6 dní, co jsem se rozhodla že budu dodržovat pitný režim, jak se má, protože já dřív vypila třeba čaj a trošičku vody a tím to pro mě končilo na celý den. Teď denně vypiju asi tak 2 a půl litru. Navíc jsem si říkala že tím i můžu zhubnout nějaká ta kila jak všichni píšou, ale ono se stalo přesně naopak. Já za tu dobu přibrala asi 3 kila. Přitom jím zdravě, pravidelně, nepřejídám se. Je možné že moje tělo ztloustlo po tom? Možná můj příjem denní mi stačil a na 2 a půl jsem to zvyšovala zbytečně, ale nevím a příjemné mi to není, ale komu bylo že jo... Ještě chci dodat že když jsem pila málo, tak jsem žízeň neměla, takže možná fakt by to mohlo být tím, že mému tělu to stačilo. Ale určitě děkuju za zpětnou vazbu.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Pokud piješ čistou vodu, tak jsi max. zavodněná, jelikož jsi pila tak málo, tak tělo je překvapené, že má teď takový příjem. Až si tělo zvykne, že bude mít stále potřebný příjem, tak tu vodu nebude zadržovat a váha půjde dolů. Můj názor :)

 • Čaj a něco málo ti k přežití fakt nestačí, takhle to rozhodně nevnímej. Spíš jsi s navyšováním měla začít postupně a ne he 4 deci skočit na dva a půl litru. To jako z fleku oběhnout maraton - taky by ses zbláznila, stejně jako tvé tělo ted, které najednou neví co má s takovým množstvím vody dělat. Tvá kila navíc jsou jen zavodnění, tělo pravděpodobně vstřebává jen to, na co bylo zvyklé a zbytek vody si uložil "do zásoby", kdyby jsi ho náhodou zase chtěla vystavit jen několika hltům vody za den. Možná bych ale ubrala a na silu do sebe tolik vody neléla, třeba prozatím litr, litr a půl.. podle pocitu. A tělu dej čas, nic není hned :)

 • margarinefly22.2. 22:34

  Tak záleží, jestli tu vodu piješ slazenou nebo ne. Pokud je slazená, přibrat po ní samozřejmě můžeš. Pokud ne, tak 2 a půl litru vody váží cca 2 a půl kila, které teda vypitím logicky přibereš. :) Pak to prostě chvíli trvá, než to ledviny zpracují a vyloučí z těla. Voda ti pomůže zhubnout tím, že zahání pocit hladu a sama o sobě má 0 kalorií. Jinak 2 a půl litru mi přijde teď v zimě kdy se nepotíš možná až moc, obzvlášť pokud to do sebe tlačíš na sílu. Ale uškodit by ti to nemělo, pokud jsi zdravá.

 • Po vodě ( pokud není slazená ) urtčitě nepřibereš!!! Max ji teď tělo zabržuje, na to si můžeš koupit odvodňovací čaje či prášky.
  Domněnky když piju jen čaj a půl litru vody, že to tělu stačí protože nemám žízeň, nejsou zrovna "nejlepší" . Opravdu je potřeba alespoň kolem 2-3litrů neslazených a nekofejnových tekutin. Tělo si zvykne a budeš mít lepší pocit ze sebe i čistší pleť atd.
  A rozhodně se pořád neváži.

 • Tinkakopek23.2. 14:57

  Pokud pijes cistou vodu nebo neslazeny caj nebo tak, tak senjen telo na par dni zavodni, tělo do ted asi zilo v deficitu a tak ma strach, ze kdyz ted ma dost, ze zase prijde nedoatatek a tak si bude xhvilku vodu drzet, za par dni, kdyz se prisum vody neztenci, tak zacnes curat jak vztekla a vsechna prebytecna voda zase zmizi :-) tak se nebat a nepolevit, voda zase odtece az se telo prestane bat nedostatku :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 684 otázek, kterým se dostalo 261 240 odpovědí a 401 874 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist