strach z porodu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #40826 11.10.2011 22:21

holky, je tu některá, co se prostě jako já - bojí porodu? :-(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • ja jeste ani tehotna nejsem a mam panicky strach z porodu,bojim se zubare natoz porodu,ale zase si rikam,ze kazdy porod nemuze byt taky hruzostrasny jak se docitam na webu...ale i tak jsem pro epidural atd.pro ten uz jsem rozhodla davno:-)ale mozna az otehotnim tak zmenim nazor,myslim,ze ho zmenim urcite,jinak se to mluvi tem co to maji uz za sebou a jinak zase tem co ho maji pred sebou.mam dokonce znamou,ktera se na porod tesi,ale nechapu teda na co:-(

  • Bojím i nebojím - těším se,protože vím,že nakonci toho trápení mě čeká to nejrásnější na světě :) vydrželo to tolik maminek, tak to zvládneme i my.

  • Holky, asi to bude znít divně, ale porodu jsem se nikdy nebála a těšila se na něj.. Nesmíte číst všechny ty zprávy a diskuze na netu, ale představovat si svůj hezký porod.. protože tak jak to máte nastavené v hlavě, takové to bude..

    Téhle paní bylo 38let a měla dvě velké děti..nemusela být zdravá, nikdo Vám to už teď přesně neřekne a lékaři si budou stát za tím, že to nemohli předem vědět atd.. každopádně tohle je málo častá komplikace..

    Já jsem si to vždycky představovala hezky a nakonec to hezký bylo :-) Bolest to byla, ale taková jiná..

  • Ahojky, ja mela desny strach z porodu. A taky proto jsem se rozhodla pro to udelat co to slo. Brala jsem lnene seminko, pila caj z maliniku, masirovala jsem poctive hraz, koupila si balonek epino a uzivala homeopatika. A porod jsem zvladla za 6,5hod jako prvorodicka a nato, ze jsem poseroutka muzu rict, ze to nebylo vubec tak hrozne jak vetsina zenskych popisuje. Ja se snazila to ani necist a neposlouchat zazitky z porodu, dle me ty holky zbytecne strasi. Az si to kazda zkusi, takmuze rict, protoze kazda jsme jina. Nebudu rikat, ze to neboli, ale na to clovek zapomene hned jak mu prcka prilozi. Je to tak krasny pocit, ze to za to stoji. Ja nemam jeste ani tri tydny po porodu a hned jak jsem porodila jsem si rikala, tak jestli toto je vsechno, tak je to super. Hrozne to uteklo a prijde mi jako bych rodila hodinu. Neboj se, opravdu neni ceho. Pokud se tak bojis, tak se musis hodit hlavne psychicky do pohody a pak to pujde jako po masle, ver tomu.

  • Ahoj, z porodu jsem měla taky ze začátku strach, ale kdyžse nad tím zamyslím až si to "proděláš" budeš mít konečně to svoje štěstíčko v nručí, konečně ho obejmeš, pohladíš, pomazlíš se s ním :) Takže jak se porod ze dne na den blíží (a rodit budu 3 týdny asi) tak se na to více a více těším :D :D

  • Ahoj, já jsem před prvním porodem toto neřešila. Říkala jsem si, nač se tím stresovat, když nevím co mě čeká. Každý porod probíhá jinak a to, že některá mamina má bolesti 24 hodin i víc, přeci neznamená, že to bude i u tebe.

  • ahojky, já jsem se snad ani nebála nebo tak normálně (spíš jsem se modlila, aby porod přišel sám a nemusela jsem na vyvolání, bohužel se tak nestalo. Porod jsem měla vyvolávaný, který skončil po několila hodinách císařem, ale odpoledne když jsem se probudila, tak jsem věděla, že to bolelo, ale už jsem nevěděla jak to bolelo. A hlavně miminko za to opravdu stojí, sice mě mrzí, že to byl nakonec císař, ale teď si na nějaký bolesti nevzpomínám.

  • Ahojky.Porodu se sem se nikdy nebála a těšila se na něj.Teď čekám dvojčátka a pokud to pujde,ráda bych je porodila přirozeně.Už mám za sebou porod KP ,klasický a ted se uvidí :-D

  • Martasek8912.10.2011 11:52

    Já jako netěhu jsem se ho bála. Jako těhu jsem se těšila a čím více se blížil, tím více jsem se těšila :) Takže když to nastalo, byla jsem stále v pohodě a díky tomu jsem to měla od začátku bolestí po samotný porod za 11h za sebou. Z toho jsem 7 hodin byla doma, na 8 jsme jeli na kontrolu do porodky, tam se to potvrdilo, kolem 9:30 příjem a sepsání papírů, kolem 10:00 jsem šla do sprchy, tam za mnou došel manžel, kolem 10:30 jsem lehla a v 11:08 byla malá venku :D Manžel byl superový, těší se i k dalšímu porodu a já taky ;)

  • petulinkaa1312.10.2011 15:21

    Já teda mam tak panickou hruzu z toho az se me to jednou bude týkat,ale človek nakonec neví co ho čeká.....hlavne tu bolst mi zadna zeny nedokaze uplne popsat,coz chapu,ze to nejde,ale tehulka odeme z prace rikala,že nekde cetla,ze tu bolet prikladaji,jako kdyz ti podpatkem nekdo slapne plnou silou na ruku zezhora u prstu,pred kloubami,coz je teda MASAKR! ale mam kamaradku,která ma pekny vzpominky z porodu a libilo se ji to a tesi se na dalsi porod,tak nevim :-)

  • Já se teda bojím. Celkem dost, ale snažím se na to nemyslet, i když to nejde. Těhotenství se mi (zatím) líbí, tedy hlavně 2.trimestr byl fajn. :-)
    Bojím se bolesti kolem porodu, příp. komplikací, jak to bude v nemocnici vypadat (prý je to továrna na děti) a probíhat, hlavně jestli stihnem dojet (doktor mě poslal na péči a porod do Prahy kvůli mému zdrav.stavu) a zejména když bude led a sníh (máme to tak 2 hodiny autem), a spousty dalších věcí. :-(

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 693 otázek, kterým se dostalo 273 816 odpovědí a 411 007 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se