rodičovská a dítě ve školce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #23246 12.7.2010 12:24

Holky,potřebovala bych poradit. Jsem těhotná a v práci po mě chtějí vědět už takhle brzo, jak dlouho budu s prckem doma. Byli by rádi, kdybych se vrátila co nejdřív, ráda bych jim vyhověla, ale máme trošku potíž s tím, kam dát dvouleté dítě, jestli ho po nějakou alespoň omezenou dobu vezmou někam do školky (třeba jen občas v týdnu na dopoledne). Nevíte někdo, jestli je to vůbec možné?
Z rodiny nikdo hlídat nemůže, buď ještě pracují nebo jsou daleko. Navíc jsme ve městě, kde nikoho neznáme, takže i s nějakou chůvou by byl problém.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Mela jsem podobny problem a nakonec hlidala sousedka. Vubec jsem ji neznala, jednou jsme se potkaly na chodbe a videla jsem, ze jde s malou holcickou, tak jsem se zeptat, jestli by nechtela hlidat a hlidala potom pres rok..ale nebylo snadny najit nekoho, kdo by vyhovoval tobe a jeste diteti...ale me teda nic jinyho nezbylo. Do skolky nebo do jesli by ti dite vzit mohli, ale u nas je to teda maximalne vylouceny, protoze skolky jsou preplneny, takze prednostne berou zamestnany rodice a deti na cely den a jeste pokud mozno od 4 let. Jesle mame myslim za 8000.- takze taky nic moc.

  • Pokud chceš rodičovskou, můžeš ho dát do školky jen na pár hodin měsíčně. U nás fungují jesličky, ale pokud nastoupíš na plný nebo poloviční úvazek, zřejmě o rodičovskou přijdeš...

  • Ahojky,já bych asi zvážila,jestli je opravdu vhodné být s dítětem doma jen 2 roky..sama jsem touto situaci prošla a na můj vkus je dítě ve 2 letech ještě malé,aby bylo bez maminky...já osobně jsem to nesla těžce a nedokázala si ani představit,že od něj odejdu...nakonec nás zachránil náš druhý synek,který byl na cestě a já přešla z rodičáku na neschopenku a teď na ppm...zvaž to ještě,pokud jsi těhulka,nevíš ani jak silné pouto si k mimi vytvoříš aby jsi toho pak nelitovala...a navíc v zaměstnání ti musí držet místo 3 roky,takže bych se nenechala ovlivňovat zaměstnavatelem....Nikdo z nás neví,jak dlouho tě dítě bude potřebovat a zaměstnavatel by na tebe neměl v tomto tlačit....spíš by jsi měla řešit své těhu,těšit se na miminko a zaměstnavatel ať si s prominutím trhne...budeš maminka a to je důležité!!!!!!!!!!!!!!!Soustřeď se na to,co je nekrásnější v životě nás žen a užívej si vše,čeho by jsi mohla litovat,kdyby jsi to neprožila..díky tvému netrpělivému zaměstnavateli...

  • Pokud máš pracovní poměr na dobu neurčitou, tak bych to teď vůbec neřešila. Zaměstnavatel je povinen ti držet jeden rok tvojí pracovní pozici, druhý rok pozici na stejné úrovni a třetí rok jakoukoliv pozici ve firmě, tzn. že i po třech letech budeš mít kam se vrátit do práce. Asi bych to zaměstnavateli podala tak, že si ještě nejseš jistá jak vše bude za tak dlouhou dobu probíhat (navíc mění se vláda a s ní se bude měnit i spousta podmínek pro maminky), že by sis ráda nechala prostor pro tři roky, ale když to bude možné, vrátíš se dřív, třeba i na nějáký jiný úvazek (což v současnosti můžeš i při mateřské). Apropó rozhodnout se jak dlouhou "mateřskou" budeš mít musíš až těsně před jejím nástupem, kdy si o ní žádáš na sociálce, tedy až po ppm. Jinak se školkou moc nepočítej.... záleží z jakého jsi města.... často nevezmou ani tříleté. Když budeš mít štěstí, mohli by ti vyjít jesle, jestli u vás jsou zřízené.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist