proplacení/čerpání dovolené

Otázku položila: Anonymní uživatelka #24680 10.8.2010 7:57

Holky, prosím o Vaši radu. Jsem těhotná, chodím do práce, musím zaučit kolegyni na zástup a nestihnu si vybrat zbytek loňské a letošní dovolenou než odejdu na mateřskou.
Dovolená se u nás neproplácí, ale dle zák. práce je možné ji čerpat po ukončení mateřské dovolené a chtěla bych se zeptat, jestli je možné v době, kdy budu mít jakože psanou dovolenou (asi 30 pracovních dní) pobírat i rodičovskou?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Správně. Požádej zaměstnavatele (nejlépe písemně) o čerpání dovolené na období mezi MD a RD. Dovolenou budeš "čerpat" (tzn. dostaneš ji proplacenou) ve výši v jaké jsi o ní požádala a zároveň budeš současně pobírat rodičovský příspěvek. Pokud zaměstnavatele vyslověně nepožádáš, obvykle to neudělá automaticky! Jen pro info - výpočet dovolené náleží i za období mateřské dovolené, takže pokud jsi odpracovala min. 60dní v roce včetně počtu dní na MD (RD např. od 04/2010) a jsi celý rok v zaměstnaneckém vztahu, máš nárok na celou roční výměru dovolené (tj. 20 dní a více - podle interních předpisů).

  • Tak se jeste omlouvam za zpusobene zmatky, ale prave jsem mela hovor z mistniho uradu prace. Muj dotaz jim prej nedal spat a tak zmobilizovali jeste pravni oddeleni a zjistili, ze ja, tutiz i tazatelka, pokud odpracujeme v roce 2011 60 dni, tak mame narok na celou dovolenou za rok 2011. V pripade, ze si ji vybereme okamzite po skonceni MD, tak se dovolena nekrati.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist