porozumění svému tělu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #410911 30.9. 0:25

Ahoj holky, už nějakou dobu si všímám, že každý kolem mě chodí, jak cvičí a podobně ... jak rozumí svému tělu a sobě samotné .. A tak jsem se v poslední době na to dost zaměřila, že vlastně někdo příjde a řekne moje tělo chce čokoládu tak si jí dám nebo naopak ovoce nebo něco.. Ale když se nad tím zamyslím tak nějak nerozumím sama sobě ... nebo nevím jak na to abych tomu porozuměla :/ mám z toho docela stres... v červenci jsem měla krásnou postavu (výška 153cm a 50kg) teď je září a mám 60kg :x ... Změnila jsem post v práci, stěhuji se do jiného bytu a další stresové situace takže jsem přibrala možná díky tomu,navíc se mi obsypal obličej mám dost nepříjemné akné.... Každopádně se cítím oteklá jako kdybych v sobě zadržovala vodu ale úplně nevím co dál, jak se nechat odvodnit a hlavně jak uklidnit sebe samotnou skrz stres aby se mi váha vrátila... Taky nevím jak pořádně porozumět svému tělu co vlastně chce a nechce ... prosím o nějaké rady? :/

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • interstellar30.9. 8:02

  Tělo chce nebo nechce, to je hodně esoterický pohled na věc a taky alibismus. Taky bych se mohla vymlouvat, že moje tělo chce, abych se celý den cpala čokoládou. Zkus to korigovat mozkem, dát si víc zeleniny a pohybu na čerstvém vzduchu, a pokud to nepomůže, jsou tu nutriční poradci.

 • Francy30.9. 8:55

  To, že si večer "tělo řekne, že chce čokoládu" má svůj důvod, v tomhle případě, že je to nevyvážená strava během dne. Takže zapracovat na vyvážené stravě, což neznamená, že si tu čokoládu nemůžete nikdy dát ;-)

 • stupidiack30.9. 12:40

  Prý pomáhají lymfatické masáže - rozproudí lymfu, detoxikují organismus, odstraňují vodu i celulitidu .. Nemám s tím zkušenost, ale láká mě to. Zkus to. :-)

 • No, s tim co telo potebuje nebo ne.. prijde mi blbost ,,telo chce cokoladu,,. Tohle taky znam, moje telo taky ted nutne potrebovalo jidlo od cinana :-D ale je to jen dusledek chuti a mlsoty.
  Myslim ze potrebu tela by mel vnimat jinak..a to myslim jako naucit se poslouchat co mu dela a nedela dobre.. treba nedostatek spanku, unava, malo pohybu.. ja citim ze moje telo potrwbuje momentalne pohyb a vyvazenou stravu, ale nedokazu se k tomu ted nejak dokopat, protoze vim ze taky potrebuju odpocinek a dat si do poradku zada.. Takže si to prostě nejak usmernit tim mozkem, jak pise interstellar.

 • hancloe30.9. 12:39


  Ahojky - https://transformers42.cz/ - osobní zkušenost... kombinace cvičení a jídelníčku... po osmi týdnech - 7kg a návrat k normální postavě a hlavně funkci metabolismu... taky jsem byla v koncích... cvičila, zdravě jedla... ale stres si umí asi udělat své... trénink byl trochu šok, to netvrdim, ale kdo má pevnou vůli musí mít výsledky... Pokud se nechce platit kurz, je ještě alternativa na cvičení: https://www.mall.tv/cvici-cele-cesko, ovšem bez jídelníčku je to tak trochu poloviční. Tak odvahu a hodně štěstí ať už se rozhodneš tak nebo tak...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 173 otázek, kterým se dostalo 255 277 odpovědí a 397 052 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist