partner na rodičovské?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #22500 4.6.2010 7:01

Řeším takový problém a nevím, která z možností by byla vhodnější. Čekáme s partnerem dítě (únor 2011)a je tu veliké riziko, že partner přijde o práci. Proto zvažujeme to, že by s dítětem byl na rodičovské on a já se po mateřské vrátila do práce. Netuším, jestli mi to tak ale zaměstnavatel umožní, ještě jsem tam ani neoznámila, že jsem těhotná (čekám po prvním trimestru).
Vím, že mě za to spousta lidí odsoudí, že budu krkavčí matka, která se nepostará o své dítě, ale na druhou stranu, partner by všechno kolem domácnosti a dítěte měl zvládnout. Bude to pro něj první dítě stejně tak jako pro mě, takže v tomhle výhodu nemá ani jeden z nás.
A teď z vašich zkušeností, jak byste se na tento krok někoho z okolí dívaly? Je mi jasné, že tam můžou být problémy např. při pobytu tatínka s dítětem v nemocnici (známého tam se synkem nenechali, byly tam jen samé maminky a prý by to odporovalo hygieně).

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Já osobně jse pro ten názor, že by měla zůstat doma matka. přece jen to pouto tam je asi silnější, jak ze strany dítěte, tak z tvé. Ale neodsuzuju to, vůbec v dnešní době, kdy člověk neví jestli ráno nepřijde do práce a podnik nebude zavřený.

 • Dostoj ma pravdu, mel by to byt manzel, co mam informace, tak se to zatim nezmenilo. Ani pripadne babicka nemuze pozadat o rodicovsky prispevek, ale muze ho brat jeden z rodicu a babicku platit.

 • U nas byl soused doma se svou dcerou 2 roky na rodicovske, ted maji druhe a je taky doma, zvlada to dobre a dokonce se na druhou rodicovskou tesil. My cekame prvni dite koncem listopadu a manzel chce take zustat alespon rok doma, aniz bych ho musela nutit. Okolo nas to okoli bere naprosto v pohode. Takze bych si s tim zase tak velkou hlavu nedelala. Navic okoli je okoli, vsechno je vase rozhodnuti a ostatnim to muze byt jedno.

 • My taky zvažovali, kdo zůstane doma, propočítavali jsme to kvůli penězům a manžel vydělá víc, tak jsem zůstala doma já. Kdyby nás nelimitovaly peníze, klidně bych šla po mateřský do práce a vůbec bych neměla pocit, že jsem špatná matka.
  Myslím, že u vás je to docela slušný řešení. Sice by bylo fajn, kdybyste mohli zůstat doma s prckem oba, ale kdo si to dnes může dovolit že? Navíc partner si i na rodičáku může pomalu hledat práci, rozhlížet se, třeba zkusit i nějaký kurz a na rodičáku se můžete i střídat.
  Co se pobytu v nemocnici týká, to bych řešila, až by to nedejbůh nastalo. Dítě do šesti let má nárok na doprovod, partner je otec dítěte, tak si myslím, že by se nemocnice musela postarat i za cenu, že by tatínek spal třeba v jiné budově.
  Já tatínkům na rodičovské dovolené fandím!!!

 • foxova4.6.2010 10:10

  Proč ne? Když se tomu tatínek nebrání. Je to přeci také rodič a na lidi bych vůbec nedala. Oni když chlapi chtějí, tak jsou šikovní :-)

 • ahoj, nevim, jeslti to nemusi byt tvuj manzel, aby mohl zustat doma. Taky jsme to zvazovali, je to ale 6 let a ztroskotali jsme na manzelstvi, zacali jsme se o to zajimat prilis pozde :-)

 • Návrat do zaměstnání by ti měl zaměstnavatel umožnit. Pokud budeš doma jenom po dobu čerpání peněžité pomoci v mateřství, měl by ti ze zákona držet to samé místo, ze kterého jsi odešla. Na pohledy okolí bych se vyprdla. Myslím si, že je fajn, když se chlap takhle zapojí. A jak říká Kacabka, kdyby došlo ke změně situace, může jít tvůj partner do práce a ty nastoupit na rodičovskou dovolenou. Před tvým partnerem smekám, můj manžel mi podává dítě na natežných rukou, krčí u toho nos a říká: "On je asi posr..ý". :o)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist