jak mám říct mamce že se chci holit?

Otázku položila: elisbelis 20.9.2022 15:27

Ahoj je mi 13 let skoro 14 a chtěla by jsem se holit protože mám velmi silný pocit že mám strašně husté chloupky a vadí mi. Hlavně teda by jsem se chtěla zeptat jak mám říct mamce jestli už se můžu holit? Moje mamka je totiž v tomto trochu zastaralá a když na to jednou přišla řeč tak mi řekla že jsem na to moc malá a že ona se holila až ve dvaceti. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Mám 11 letou dceru. Prostě se mě na to neptala a oholila se. Co s tím udělám..nic. Přeci jí nemůžu nutit do trapných situací, kdy se nebude cítit dobře a stydět se.
  Tak jsme jí koupila vlastní holítko, pěnu. Poučila o bezpečnosti.

  Mamka to určitě pochopí, nebude Ti přeci bránit.

 • Jsou ženy co se neholi vůbec jako moje mamka je ji skoro 60 a nikdy se neholila a ja si to prostě koupila a v 11 uz se holila protoze jsem byla vyspělá brzy. Nikdy nic neřešila.

 • Pamatuju si, ze jsem to řešila ve stejném veku jako ty.
  Bylo léto a já chtěla jit s holkami na koupaliště, měla jsem docela dlouhé chloupky už a nechtěla jsem tak jit do plavek mezi lidi a holky. Trvala jsem na tom, ze si je chci oholit, dokonce jsem se i urazila. Pomohla mi sestra. Od té doby, si holitko a pěnu kupuju sama a holím se ve sprše.
  Takže jestli tu mám poradit, udělej to stejně jako já. Rekni mámě ze chceš jit s kamoskou si zaplavat do bazénu a chtěla bys mít oholene nohy, ze je ti to nepříjemné. At ti pořídí ziletku a pěnu, ukáže ti jak na to a pak už se budeš holit sama. Nebo to ji říkat ani nemusíš, jen at ti to ukáže :)
  Pokud té už tedy samotnou pouští a mas někde blízko bazén, saunu, apod. Nebo proste nějakou takovou příležitost si vymyslet, abys měla důvod se začít holit. :-)
  Pokud ti maminka nebude ochotná vyhovět, pomoct, tak nezbývá nic jiného, než si žiletku a pěnu koupit sama a začít se holit sama. Zeptala bych se důvěrné kamarádky třeba jestli už taky nemá zkušenost A neporadila bytí s výběrem. Držím palce.:-)

 • Proč bys něco takového měla někomu říkat? To je soukromá informace. Že si stříháš nehty, taky nikomu nesděluješ. Navíc teď bude zima a budeš nosit dlouhé kalhoty.

 • kup si ziletky, penu na holenie a normalne sa ohol alebo depilacny krem
  a tvoj velmi silny pocit je mozno preto lebo sa nato moc zameriavas

 • ono s tím holením u maminky to může být dané i tím, že až když ona měla 20 tak se to teprve více řešilo, zda je žena oholená (nebo měla partnera kvůli kterému to řešit chtěla).
  jde o to, kde se holit chceš - pokud nohy/podpaží tak prostě kup žiletku (za mně tříbřité) a nejdřív chloupky kde jsou husté sestřihnout a pak teprve oholit (jak bylo řečeno stačí i sprchový gel). v oblasti kolem kalhotek bych to trošku vzala, aby to z plavek nekoukalo.
  někdy je to s mamkama složité a ne každá chápe, že má doma už ne malou holčičku, ale slečnu, která nechce tak vyčnívat z davu a když jde někam s holkama na bazén, nebo obléci si sukni, že nechce, aby to bylo nepěkné.

 • stupidiack21.9.2022 19:00

  Přestože tě maminka jednou "odbyla" s tím, že jsi na to malá, zkusila bych to znovu, jemně, po dobrém.
  Kdyby jsi udělala něco bez jejího svolení (nebo právě naopak přes její zákaz), nemusel by být zrovna přímo oheň na střeše, ale mohla by mít pocit, že jsi ji obešla.
  Vysvětli ji, že je jiná doba a že se cítíš nepříjemně, že by ses zkrátka cítila pohodlněji oholená.
  Že budeš moc ráda, když koupí potřeby a ukáže ti, jak na to, aby ses nepořezala (případně použít depilační krém, který se nechá jen působit na kůži, chloupky se rozpustí a pak se opláchne).
  Ale mám pocit, že s upřímností nemůžeš nic pokazit. :-)

 • Ahoj, řešila jsem v tvém věku přesně to samý. Mamka se více méně také neholila a říkala mi, že je zbytečný, abych se holila já a že mi to pak bude akorát růst (dnes už vím, že je to blbost :-D ). Mamka doma měla pár žiletek, které používala párkrát do roka, tak jsem si prostě od ní jednou za čas nějakou nepoužitou vzala (bylo mi trapné kupovat si vlastní, přitom o nic nešlo). Potom jsem si začala kupovat vlastní i podle své potřeby.
  Je to věc pohodlí, které každý vnímá jinak. Naše mamky byly s neholením se v pohodě, nám už to vadí. Proto bych být tebou zkusila mamce říct, že je ti to nepříjemný a pokud si bude stále trvat na svým, tak bych si prostě koupila vlastní.
  Není to nic, za co by se trhaly hlavy.
  My se tomu s mamkou dneska smějeme :-)

 • Kvitek.bily22.9.2022 14:59

  Moje máma se taky neholí a já začala ve dvaceti. Dcera má deset a sama jsem jí to nabídla. Zatím si holí podpaží a až získá určitou zručnost, může si holit co chce. Pokud dostáváš kapesné, tak si holení kup sama, aby ses cítila komfortně. A pokud budeš potřebovat od maminky peníze nebo jí to prostě jen budeš chtít říct, tak jí řekni, že se neoholení necítíš v pohodě a chtěla bys to zkusit, zda to bude lepší. A pak s tím prostě jen budeš pokračovat. Určitě to bude v pohodě.

 • Jednorázové holitko si můžeš koupit sama, já začínala s nůžkami na nehty a střihlala jsem si chloupky, než mě došla trpělivost, hlavně to oholení je pak i lepší při menstruaci, že se ti chlupy neslepuji krvi, pokud nosíš vložku

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 266 otázek, kterým se dostalo 271 744 odpovědí a 409 836 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist