jak mám postupovat?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #249161 7.11.2019 9:34

Ahoj holky,
Jdu si k vám pro radu.Příští rok v prosinci mi končí 3 leta rodičovská dovolená co mám nahlášenou v práci. S jistotou (po poradě se šéfem) vím a také to chci, že mě propustí s odstupným u mé pozice (práce tam už není co jsem dělala a místo také ne) . Já ale budu pobírat rodičovský příspěvek a také chci být tak doma do 4 let dcery. Tudíž mám postupovat jak? musím se od ledna potom nahlásit kam? na pracák nebo pojišťovnu? když budu stále pobírat rodičovský příspěvek a zároveň dostanu odstupné a dcera ve školce nebude( možná max. dopoledne 2x v týdnu, to ještě nevím ) Je mi jasné, že přivydělat už si budu moct jakkoliv když se v rodině prostřídame o hlídání dcery (na každý den a celý den jí nebudu a nechci dávat do školky do 4 let) max právě na to zvykani kolektivu 2x v týdnu na dopoledne. Můžete mi někdo prosím poradit? zase na pracák abych brala podporu je blbost ne? když budu pobírat stále rodičovský příspěvek. Hlavně po mateřské jít na pracák, tak vím, že podpora je vypočitána z rodičaku (prý by stačil jeden den alespoň oddělat v práci) aby se podpora vypočitávala ze mzdy před mateřskou, tak abych se případně domluvila se šéfem, ale přijde mi právě blbost oddělat jeden den, potom jít na pracák a pobírat podporu v nezaměstnanosti a zároveň rodičovský příspěvek) zase nechci v práci prodlužovat dobu nahlášení rodičovské dovolené ze 3 do 4 let, protože by mi potom už ze zákona nemuseli držet místo pozici a mohli mě šoupnout kamkoliv a třeba by právě něco našli a nedostala bych odstupné i kdyz má pozice už není a donutili mě tím vlastně odejít dobrovolně bez peněz jestli rozumíte. Budu vděčná za jakoukoliv radu nebo případně kam se obrátit abych zjistila co a jak.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • janalab7.11.2019 10:19

    tvrď, žes chtěla nastoupit a nech si dát výpověď a vyplatit odstupné, délka pobírání rodičovského příspěvku nijak neovlivňuje pracovněprávní vztahy se zaměstnavatelem, dál budeš pobírat rodičák a stát za tebe bude platit sociální, nikde se hlásit nemusíš.

  • Petrakim7.11.2019 11:26

    Dokukd čerpáte rodičák v nějaké finančí částce (třeba do těch 4 let), tak se nikam nehlásíte a pojištění za vás platí stát. Vaše domluva se zaměstnavatelem ohledně výpovědi a odstupného na to nemá žádný vliv.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 536 otázek, kterým se dostalo 249 566 odpovědí a 390 709 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist