Výše rodičovského příspěvku?
Ahoj mám dotaz. Já jsem si myslela,že výše rodicaku je dána podle toho jak budete s dítětem dlouho doma?.Nebo ne?Jedna se mi o peníze.Včera jsem četla že nejmenší částka je 7600,-.Na tři roky.
Odpovědi (podle hodnocení / podle data)
-
2.3.2016 15:30Celkem má maminka nárok na 220.000,- a zalezi na tom, kolik měsíců si zvoli rodičovskou. Nejmíň je to 19 měsíců, takže maximálně muže mit příspěvek ve vysi 11.500,-. U volby na 3 roky, tzn.36 měsíců, to vychází nějakých 6.111,-. Ale když během těch 36 měsíců otěhotní znovu,tak "nastupem" na druhou mateřskou nevycerpany zbytek rodicovske propadne statu,nejde to jednorazove doplatit.
Nevím jen, jak se podmínky pro rodičovskou meni,pokud je maminka na úřadu prace -
2.3.2016 15:25Je to dle toho na jak dlouho si to zvolíš, ale můžeš to postupně měnit. Já mám třeba rodičák na tři roky, ale částku jsem s úřednicí nastavila na 7000 s tím, že ke konci rodičovské to zvednu tak, abych vybrala všechny peníze. Nastavila jsem si to tak, aby se mi různé věci lépe počítaly. Ta kamarádka to tak taky měla. Do dvou a půl let brala sedm tisíc a pak si to navýšila aby to vyšlo.
-
2.3.2016 15:35Je to spočítáno dle denního vyměřovacího základu. Čím vyšší plat, tím možnost vyššího rodičaku. Takže třeba ja si mohla zvolit rodičak od nějakých 5 tisíc až po 11 500,-Kč tahle částka je maximální a je na 19 měsíců. Když si na googlu zadas výpočet RD, vyběhne ti kalkulačka na kolik máš nárok a jak dlouho to budeš pobirat. Jinak vždy je to částka 220 000,-Kč rozdělená na počet měsíců, kdy chceš být s prckem doma.
