Výpověď z práce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #17427 30.10.2009 12:57

Ahojky holky. U nás v práci se změnilo vedení a začnou padat výpovědi. Máte zkušenost s tím zda musíte říct dřív než přijdou s výpovědí, že jste těhotná a nebo jestli je jedno, když to řeknete až po tom? Podle Zákoníku práce máte právo to říct kdykoli, ale tuhle situaci tam neřeší...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahojky,,,šla bych na nemocenskou už ted,,,\myslim že by to problém ani nebyl,,,jinak jsi v ochrané lhůtě,,To samé jsem měla io já.

 • Ahoj!
  Já bych také dělala mrtvého brouka a v případě výpovědi bych jim dala neschopenku, protože v době neschopnosti tě nesmí vyhodit a měla by jsi tak nárok i na mateřskou.

 • Ahojky, jen chci upozornit, že dost záleží na tom, proč člověk tu výpověď dostal! Protože v některých případech se ochranná doba neuplatní. Na druhou stranu, pokud by ti výpoveď dali a ochranná doba by se uplatnila, tak by se výpovědní lhůta přerušila a její zbytek by doběhl až po skončení ochranné lhůty! Tedy až někdy po RD. Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně:-))

 • hmmm je to komplikovaný:-(

 • cheri30.10.2009 15:04

  Být Tebou dělám "mrtvého" brouka, až bych dostala výpověď do ruky, poté bych se zmínila, že jsem těhotná. V každém případě jsi v půlroční ochranné lhůtě. Tudíž by Tě měli nechat do práce chodit do doby, kdy oficiálně nastoupíš na mateřskou a peníze se budou počítat z posledního čtvrtletí, kdy jsi naposledy pracovala u současného zaměstnavatele.

 • Ahoj Nemusíš říkat vůbec nic,máš na to právo ! Já bych šla na neschopenku.A až bych obdržela těhotenský průkaz,tak bych to nahlásila. V neschopnosti tě nemůžou vyhodit. Ale stejně i kdyby jsi to řekla hned, tak tě vyhodí i tak ! Dneska si nemůže být jistý nikdo,dělají si s námi co chtějí a zákony je nezajímají ! Ale nejlépe jít hned na neschopenku,než dostat výpověď,když o tom tušíš,už kvůli té mateřské,je to přece tvoje ochrana !

 • Ahojky, jsi chráněná zákonem takže buď v pohodě, výpověď Ti nemohou dát u tebe by byla neplatná. V práci můžeš pracovat do té doby než nastoupíš na mateřskou. Můžeš jít i na nemocenskou, ale nevýhoda je ta, že budeš mít málo peněz a proč by jsi přicházela o peníze, když můžeš mít plný plat. Hlavně nic nepodepisuj....

 • No já nevím, ale v dnešní době bych na nic nespoléhala. Pokud budou propouštět z důvodu nadbytečnosti, nebo rušení pozice, tak Ti můžou dát výpověď kdykoli, tedy i na nemocenské. Zůstáváš v ochrané době jen po dobu nemocenské, o tu Tě nikdo připravit nemůže. Jiné by to bylo v případě odchodu na mateřskou. A mateřská se počítá z denního vyměřovacího základu (přepočet dle tří hraničních pásem) z pravidla z posledních 12 měsíců - vynechávají se pouze dny nemocenské a řádné dovolené. Ale nejlépe Ti poradí někde na pobočce OSSZ.

 • No a kdyby náhodou,tak by přece mohla jít na nemocenskou a pak z ní nastoupit na mateřskou???TO by taky šlo,ale já bych taky dělala mrtvého brouka,souhlasím s cheri:-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist