Výbava do porodnice

Otázku položila: Anonymní uživatelka #346299 2.5.2021 16:35

Ahoj, potřebovala bych radu, co jste v porodnici opravdu z té klasické výbavy použili a plus mínus kolik třeba kusů mít určitých věcí u sebe? Nebo kde třeba najít seznam, který se vám osvědčil. Moje porodnice má jen základní seznam, co mít. Ale množství vůbec. Třeba jsem vůbec netušila, že i gel z dubové kury nebo minimálně 60 ks prsních vložek. Dekuju za rady a omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale mám před prvním porodem.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • stupidiack2.5.2021 20:20

  Opravdu jsem využila jen poporodní vložky (někde mají nemocniční) a plenky + ubrousky na miminko.
  Kalhotky jsem měla obyčejné svoje, oblečení pro miminko bylo nemocniční (svoje si necháš přivézt až v den propuštění), stejně jako noční košile, o gelu z dubové kůry slyším taky poprvé a nepotřebovala jsem ani mast na bradavky nebo prsní vložky (zaprvé - mléko se začne tvořit až skoro v den propuštění a zadruhé - hygieničtější a ekonomičtější je třeba na doma (ale já to tak nosím všude) mít v podprsence složenou látkovou plenu :-) ).

 • já třeba první vložky nevyužila vůbec, a ani u prvního a ani u druhého porodu nevyužila ani ten gel z dubové kůry (první porod bez nástřihu, druhý akutní císař).
  a 60ks prsních vložek se mi zdá teda opravdu hodně vzhledem k tomu, že než se prsa nalijí tak se moc nevyužijí a to bývá až tak (2-)3. den a 4. den obvkle pouští domů.
  klasicky jsem využila poporodní sítované kalhotky, poporodní vložky Batist flower, a nechávala jsem si od rodiny nakonec dokupovat homeopatika na podporu kojení. noční košili jsem měla erární, takže jsem mohla měnit dle potřeby.
  ono je taky otázkou co ti bude dávat porodnice sama - i to se liší. někde nedají skoro nic, někde spoustu věcí - včetně oblečení pro miminko.

 • HaSha2.5.2021 17:00

  Prsní vložky jsem nevyužila, o gelu z dubové kůry jako základní výbavě slyším poprvé, nic takového jsem s sebou neměla a nepotřebovala. Mnou vybrané poporodní vložky sklidily od sestry kritiku, že mám využívat ty jejich... Oblečení na miminko mívají, ale já využila i pár vlastních kousků, protože dávám přednost body-kimono před přetahováním přes hlavu. Košili pro tebe taky nabídnou erární. V mé porodnici dávali i pleny a kosmetiku pro miminko.

  Takže za mě: pohodlné pantofle, síťované kalhotky aspoň dvoje a pevné nervy.


 • Já že seznamu využila pouze poporodni vložky, sitovane kalhotky, mast na bradavky. Jinak jsem více méně nic nevybalila ani z tašky. Každá porodnice má vlastní seznam, ale je na tobě jestli chceš nosit vlastní košile nebo využije a erarni...co byla ženský vedle na pokoji ty nosily jen vlastní kosile, já nosila nemocnicni. Věci na malýho jsem použila jen čepičkou a ponožky, jinak taky jejich oblečení, a pak akorát plinky ty vyuzijes a masticku na zadeček. Doporučuji pribalit jidlo :-D

 • sisterrys2.5.2021 22:12

  Ten gel mě trochu zaráží. V porodnici určitě ničím nemazat, tak znělo i doporučení od sestřiček. Mít jen vodou. A dubová kůra je na hojení fajn, ale ten gel sám o sobě je hřejivý a pálí.
  U nás byly třeba vložky (jeden balík jsme dostaly, ale je to málo a ne každému ta klasika vyhovuje), plíny pro miminko., vlhčené ubrousky nebo plenky na utíraní zadečku, osuška na koupání pro mimi, sobě ručníky (na ruce a na tělo, na tělo doporučuji dva). Co mě poprvé zarazilo, že nebylo k dispozici mýdlo na ruce. Měla jsem i svůj toaleťák (ten recyklovaný mi nevyhovoval). Oblečení na mimi bylo erární, ale mohla jsem si ho obléct i do svého. Mimčo dostalo i kosmetiku - já jsem zastánce koupání do 3 měsíců jen v čisté vodě a mazat čistým olejem (používala jsem mandlový). Erární oblečení pro mě nebylo a asi bych v něm ani být nechtěla, košile to chce tak tři. Určitě prsní vložky a pohodlnou podprsenku, poporodní kalhotky. Vzít si s sebou kojící čaj taky není od věci (u prvního ho měli v nabídce, ale zrovna došel, u druhého už byl jen klasický čaj). A já si u druhého dítka po zkušenosti z prvního brala lactulozu na zácpu (u druhého mě ale naštěstí tolik netrápila, u prvního jsem si chodila do sesterny pro čípky).

 • Aaanguaaa3.5.2021 7:59

  Já tedy prsní vložky nepoužila v nemocnici vůbec, a i později jen výjimečně.. měla jsem koupené síťované kalhotky abych při prokrvacení v klidu rovnou vyhodila.. pleny i poporodní vložky nám dávali v porodnici stejně tak noční košile a oblečení na miminko, tak jsem opravdu nepotřebovala skoro nic, zjisti si jestli u vás také nedavají.. přeji hladký porod ;-)

 • ailinnon3.5.2021 19:16

  Prsné vložky som tiež vôbec nepoužila... Ono záleží na pôrodnici... Ale u nás 3 nočné košele, papuce, župan, 2 ponožky, (ak porodís prirodzene, umavat sa budeš len čistou vodou), vlastnú kozmetiku (krém, hrebeň, zubnú kefku...), masticka na bradavky (ja som využila), fľašku na vodu, osusku tmavú, uterák tmavý, dudlik pre babo, plienky newborn, aspoň 2 bavlnené plienky (pod babo, ku hlavičke...), vlhčené obrúsky na Ritku babatka (také malé babo sa budeš báť aj chytiť, nie kúpať), dečka pre babo.... Snáď som nič nezabudla. Treba si zistiť, čo poskytuje nemocnica... A odporúčam pripraviť tašku pre tatina s detskym oblečením a tvojim oblečením na cestu z nemocnice. Veľa šťastia prajem🙏

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 949 otázek, kterým se dostalo 266 520 odpovědí a 405 572 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist