Válka na Ukrajině

Otázku položila: Anonymní uživatelka #461145 21.6.2022 16:16

Zdravím, vím, že to sem rozhodně nepatří, ale potřebuji se někde zeptat anonymně :-D
Jaký měl Putin důvod ke vzniku války? Nechci nějaké odborné názory, historii atd. ale prostě česky říct, co ukrajina udělala, že to došlo tak daleko. Co se stalo? Moc na Tv nekoukam a když, tak stejně tomu vubec nerozumím. Může mi to někdo prosím česky, lidsky vysvětlit? :D
Děkuji.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • JanaK2021.6.2022 18:25

    Putin už dlouho mluví o obnovení SSSR, takže zkouší, jestli je schopný vzít si ztracená území zpět. Ostatní důvody jsou jen záminka. Ukrajina nemusela dělat nic. Jen větší země chce zabrat území té menší a slabší, jako tomu bylo odjakživa.

  • Možná by stálo za to vrátit se trochu do minulosti, když SSSR bylo prislibeno, že NATO se nebude rozšiřovat směrem k hranicím Ruska. Když byl v roce 2014vna Ukrajině převrat, který odmítly dvě části této velké země a nastalo pro ně peklo. Možná by stálo za to připomenout i co se stalo potom v Odese. Že nebyly dodrzovany Minske protokoly, a že nakonec byl ruský jazyk na Ukrajině zakázán a ruskojazycnym obyvatelům doporuceno opustit své domovy a odstěhovat se do Ruska, pokud chtějí mluvit Ruský. A nakonec i požadavek Ukrajiny na jaderné zbraně. Jaderné zbraně v rukou země, kde kvete korupce a zbraně se od tam dostávají na černý trh.

  • Je tam plyn, nerostné bohatství atd. K tomu nabubřelé ego a pocit megalomanství zakomplexovaného skrčka na konci života.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 643 otázek, kterým se dostalo 269 386 odpovědí a 407 928 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist