Učení dítěte na nočník

Otázku položila: Anonymní uživatelka #392544 12.6.2018 14:36

Zdravím mám trochu dilema mám syna je mu 22 měsíců a nechce si říct aby šel na nocnik sama ho tam dávám vycura se i vykaka ale sám prostě ne má ještě plenu a nevím jak to udělat bez pleny.bez pleny ho ještě nechci ale ráda bych ho to naucila alespoň přes den být bez plen myslíte že je něco špatně nebo už to musí umět si říct a tak.neumí si říct na nocnik ale když mu řeknu tak ho přinese nechci aby mi cural doma debilni komentáře si nechte jen jdu pro radu.

  • 12.06.2018 16:23:17 - full.avl změnila kategorie otázky
  • 12.06.2018 16:23:17 - full.avl změnila titulek otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Malý měl teď 2 roky v květnu,ještě před druhýma narozeninama jsem ho tak posazovala tak se tam sem tam vyčůral,teď 14 dní chodí sám na nočník,jen chodil nahatej tak jsem mu to musela pořád připomínat sám si neřekl,začla jsem mu dávat trenky to si myslel že je plína a čůral do nich ale zvykl si,pořád jsem ho posílala na nočník a teď od pátku si říka sam na nocnik ze chce eee,tak mu sundam trenky a vycura se i vykaka,taky jsem myslela ze nezacne si rikat ale zacal tak ted uz si rika sam:-) A kazdy ditko je jiny,ale uvidis ze si taky zacne rikat

  • dancewomen12.6.2018 14:49

    Je to úplně normální,můj syn si na nočník neříká dodnes a to je bez plíny přes den i v noci,prostě si na nočník chodí sám,má ho v pokojíčku.Nechceš,aby Ti čůral doma a jak ho to teda chceš naučit?Je teplo,takže nejlepší období,aby byl bez pleny doma přes den a na nočník se naučil chodit,kdyz píšeš,že jinak s ním nemá problém.

  • sisterrys12.6.2018 17:52

    Malý měl teď v květnu 2,odplenkovavala jsem v 23.mesici. Zaujala mě indiánská metoda, sebrala jsem pleny ze dne na den. První den byl děs, chtěla jsem to i vzdát. Pak jsem našla radu nedávat slipy, ale jen volné tepláky, že v těch obtazenych slipech má dítě pocit, že plenu má. Od té doby pohoda. Syn moc nemluví, takže si neřekne, ale signály jsou jasné. Doma dával přednost záchodu, jakmile otevíral dveře, bylo jasno. Venku šel ke stromu, nebo se kroutil, sahal na pindika. Teď chodí na nočník, sám se svlikne a pak i vylije nočník a venku se svlika. Ze začátku jsem ho venku musela hlídat a občas připomenout. Doma se od toho druhého dne nemusím víceméně starat. Jediný regres byl, když bylo horko a u babičky lítal nahý a nechali ho čůrat i kakat všude po zahradě, to jsme pak dva dny měli doma nehody skoro jako na začátku. Jinak občas se mu stane, že si ucvrkne, ale uvědomí si to a zbytek zvládne zadržet a vycura se, kde má.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist