Tip na dobrou knihu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #383972 6.4.2018 15:36

Ahoj , mate tip na nejakou dobrou knihu

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ja jsem milovnik krimi a ted sjizdim komplet knihy od Roberta Bryndzy. A taky mam chut na halusky:-D

 • marketaj6.4.2018 17:58

  Podle toho jaky zanr :-) ja osobne treba doporucim trosku historie trilogii Stoleti od Ken Follet: Pad titanu, Zima světa, Hranice věčnosti.

 • 4e-Hope6.4.2018 18:08

  Ahoj, no to záleží na tom, co ráda čteš a jak moc obtížné knihy zvládáš. Třeba mě se moc líbila Mánie od Craiga Larsen, což je Thriller. Příběh je o dvou bratrech v Seattlu, kdy jeden z nich byl zavražděn a druhý je obviněn z jeho vraždy. Je to poutavé a psychologické stránce docela pesimistické a odporné. Taky jsou skvělé příběhy Sherlocka Holmese od Sira Arthura Conana Doyla. Já třeba miluju Baskervillského psa, kerého jsem četla jak česky, tak i anglicky. Podobného rázu je Pachatel neznámý od Tima Dedopulose, to jsou krátké příběhy k rozlousknutí a na konci je řešení a vysvětlení. To tě rozhodně zabaví. Pokud chceš klasiku, něco, co se třeba objevuje v kánonech, tak doporučuju Obraz Doriana Graye od Oscara Wilda, příběh mladého krásného muže, který se "upíše ďáblu" a tak jeho portrét získává rány za něj a jeho kamarád ho postupně kazí až se z něj stane doslova hovado. Taky je dobrý Labyrint od Jamese Dashnera, který teď hodně letí ve filmovém zpracování. A pokud máš ráda sci-fi, doporučuju triologii Návrat do budoucnosti od George Gipa. Jsou složitější v tom, že hlavní hrdinové cestují časem, ale jinak velmi krásné knihy. Ale krásných knih je moc, třeba Eragon (a jeho další tři pokračování) od Christophera Paoliniho nebo snad každá kniha od Stephena Kinga, pokud máš ráda horory.

 • babillage6.4.2018 19:16

  Zalezi na zanru. Pokud mas fcb, tak doporucuji skupinu "Co cteme", kde si lidi doporucuji/komentuji knihy nejruznejsich zanru. Jen upozornuji, ze nekdy z toho jde cloveku hlava kolem a nestiha cist :-)

 • Cokoliv od J. Deavera, hodne se mi libila Reka Bohu, Osvetimska knihovnice, serie knoh Cizinka, Denik Anne Frankove, Merde rok v parizi, Klub nenapravotelnych optimistu...no mohla bych psat dal a dal, ale tyhle mam rada :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 683 otázek, kterým se dostalo 261 230 odpovědí a 401 861 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist