Testování a očkování

Otázku položila: Ivana35 14.12.2020 7:41

Ahoj necháte se teď testovat a pak očkovat na covid-19?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • stupidiack14.12.2020 10:43

  Nikdy bych na očkování dobrovolně nešla. Uvidí se časem, jestli si naši poslušnost v podobě povinného očkování nějakým způsobem "ti nahoře" vynutí. Ale dokud to bude jen "doporučené" a očkovaní budou mít určité "benefity" oproti těm "neposlušným", nikdy do toho nepůjdu. Nechat do sebe píchat "něco", co bylo vyvinuto za půl roku a má už teď dost negativních účinků? Ani omylem! Děti nechávám očkovat jen na opravdu vážné nemoci (tzn. povinné). Nejsem biomatka a zarytá odpůrkyně očkování, povinná očkování mají svůj důvod, což očkování na COVID opravdu NEMÁ!

 • Rebeca14.12.2020 15:40

  Testovat se teď nebudu, stejně nikam nechodím. :) K očkování jsem se stavěla spíš odmítavě, protože informace z médií jsou dost kusé a místy zavádějící na obě strany. Mám ale pár kamarádů a známých z vědeckých kruhů, kteří mi vysvětlili, jak takový proces vývoje i následného testování přibližně probíhá a teď už mám jasno v tom, že až se ke mně jakožto k nerizikové osobě vakcína dostane, půjdu do toho. Ne kvůli sobě, ale kvůli všem těm rizikovým, kteří z nějakého důvodu vakcínu nebudou moci mít. Kolektivní imunita v praxi. Jestli se bojím dlouhodobých vedlejších účinků? Ano, těch trochu ano. Ale pořád se jich bojím méně, než toho, co může po měsících nebo letech zůsobit sám covid, což se taky ještě neví.

 • macicekkajik14.12.2020 8:08

  Očkovat se ani náhodou nenechám. Stejně je tato situace vyvolaná záměrně jen k obohacení politiků. Nenechávám se očkovat proti chřipce, nenechám se očkovat ani proti covid.

 • V práci nás testují pravidelné každých 14 dní už od března (platí nám to firma). Jako není to zrovna nejpříjemnější, ale znám řadu mnohem horších vyšetření, než výtěr z nosu. Zvykla jsem si, nevadí mi to, alespoň mám jistotu, že nenakazím např. rodiče. Vzhledem k tomu, že v rámci zaměstnání hodně cestujeme, bude očkování zřejmě nutnost, některé státy plánují, že vás bez očkování vůbec nevpustí na své území. Co se týče imunity po prodělání, není to úplně všespásné. Bratr tu mrchu měl už dvakrát. Poprvé velmi mírně, podruhé už docela mazec. Jeho žena pracuje ve zdravotnictví, říká že lidí s reinfekcí přibývá a téměř u všech je druhý průběh výrazně horší.
  Tudíž ne že bych se do očkování nějak hrnula, ale až bude k dispozici i pro nerizikové skupiny kvůli cestování, tak do toho asi půjdu.

 • Testovat sem se nechat musela kvuli hospitalizaci. Dvakrat po sobe, jednou rychlotest pri prijmu a pak test jeste klasicky kdyz uz me dali na pokoj. Pekny hnus teda. Vsadim se ze vzhledem k operaci si tim projdu znova. Ale o zadnem ockovani rozhodne neuvazuji. Nenecham se napichat buhvicim co nekde jakoze vyzkouseji kratkodobe v laboratori. Co to muze udelat z dlouhodobeho hlediska nevi nikdo..

 • Eleshiar14.12.2020 8:46

  Ockovat se urcite nenecham, nebo alespon ne hned, vakcina, kterou se planuje ockovat v cr neni urcena pro deti a tehotne (to, jestli jsou deti odolne nebo jen prenaseci neresim), a podle me to bude peknej sajrajt. A vlastne zadne info o nezadoucich ucincich. Nicmene jakmile bude na trhu, rada si prectu pribalovy letak.
  Na test budu muset v lednu kvuli hospitalizaci, jinak bych na to nesla.

 • Francy14.12.2020 9:05

  Na test jsem musela, protože jsem přišla do styku s pozitivním, já sama byla negativní. Očkovat se nenechám. Až bude mít tahle nemoc úmrtnost (ne smrtnost!) nebo následky srovnatelné s pravými neštovicemi, obrnou apod. tak nad tím budu uvažovat. Nicméně žádné očkování není tak účinné jako prodělání samotné nemoci a vytvoření vlastních protilátek. Umřít se dá i na komplikace spojené s oparem. Navíc je nás hodně, důchodci se uměle udržují při životě, jediný kdo z toho má prospěch jsou farmaceutické firmy :O= A to nejsem nijak předpojatá, sama jsem farmaceutické substance studovala.. Kdo chce, ať si to nechá píchnout, ale ať za 5-10-15 let nekřičí, že se mu rozjela autoimunitní nemoc a podobné srandy.

 • Když tak čtu ty odpovědi, tak si říkám, co bude vláda dělat s těma 6 000 000 vakcín (čímž neříkám, že s Váma nesouhlasím...).

 • Testovat se nenechám, je to uspěchaný, jak vývoj, tak testování. Mám to přímo od člověka, co dělá s léčivama. Proti chřipce taky očkovaná nejsem, přijde mi to jako kravina. Na testech jsem byla 3x, přítel byl pozitivní, takže jsem musela. Covid jsem prodělala s dost ošklivým a táhlým průběhem, přes měsíc v karanténě, byla jsem i v nemocnici kvůli problémům s dýcháním, nikomu to nepřeju. Ale nevěřím, že očkování bude mít takovej účinek.

 • Fannyy23612.7. 11:57

  Vzhledem k tomu, že jsem na mateřské, tak se netestuji. Tam, kde vyžadují test, jednoduše nejdu. Přítele testují v práci, ale naštěstí má jen ty testy ze slin. Co se očkování týče, tak tam mě tuplem nikdo nedostane. Nechápu ty lidi, jak tam mohou dobrovolně jít. Bude to jako s chřipkou. Očkování každý rok, takže velký byznys. Doufám, že lidé dostanou brzo rozum a vyprdnou se jim na to. Navíc jsem narazila na článek na https://leakshare.org/ , ve kterém jeden lékař zmiňuje, že může vakcína změnit DNA, což nevím, jestli je pravda, každopádně si myslím, že to nebude nic "dobrého".

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 207 otázek, kterým se dostalo 263 837 odpovědí a 403 389 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist