Rizikové těhotenství a zaměstnání

Otázku položila: Bývalá uživatelka #21377 31.1.2010 20:15

Dobrý den.prosím mám dotaz.Jsem teďka ve fázi umělého otěhotnění a během týdne proběhne transfér.V práci jsem dostala výpověď,jelikož je nedostatek práce.Můžete mě poradit jestli je pro mě nejlepší jít marodit na rizikové těhotenství?Ale ještě neni jisté jestli se to vůbec povede.Prosím o jaký koliv dotaz k mé otázce a odpověď na můj email.Budu se těšit.
S pozdravem Morávková

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Byla jsem na jaře v té samé situaci. IVF se sice nepodařilo, ale po odebrání vajíček jsem šla za svým gynekologem a řekla jsem mu narovinu jak se věci mají. Bez problému mi napsal okamžitě neschopenku. Byla jsem ráda, že už do práce na těch pár týdnů nemusím. Po transféru bych toho stejně ani nebyla schopná. Během 3 dnů se u mě vyskytl hyperstimulační syndrom, odsáli ze mě 2,5l tekutiny-lahůdka. Nepíšu to proto, abych strašila, nestává se to pokaždé. Držím palce, hodně štěstíčka :-)

  • Pokud běží výpovědní lhůta a vy otěhotníte dříve než dojde k definitivnímu ukončení pracovního poměru, je výpověď neplatná. Pokud už jste pracovní poměr ukončila můžete jedině začít marodit v ochranné lhůtě, která je ovšem teď tušim jen týden (protože ještě nejste těhotná, 6 měsíců platí pouze pro těhotné).

  • cheri31.1.2010 20:24

    Jste v ochranné lhůtě 6 měsíců v případě podařeného otěhotnění.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 312 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist