Problémy s jidlem

Otázku položila: Anonymní uživatelka #404757 18.12.2021 12:59

Ahoj holky.
Už začínám trochu panikařit a nevím si rady. Syn bude mít začátkem roku tři roky. Do školky ještě nechodí, nastupuje ale na jaře. Už nějakou dobu pozoruji že má problém s jídlem - moc nechce jíst. Přisuzovala jsem to tomu že často ,,tapkal,, kokina nějaké (od piškotů přes gumové medvídky či čokoládky k takovým těm dětským tyčinkám), tak jsem mu to co nejvíce omezila. Ale i tak pořád setrváváme na tom že prakticky ji jen jogurty, případně krupici nebo trochu ovesné kaše, občas trochu polívky, toust nebo míchané vajicko, těstoviny s kecupem. Často se v tom jen porypa. Ale jinak mi všechno odmítá :( Za jedno mě trápí to že přijde do školky a bojím se že s tím bude celkově problém, že tam nebude chtít nic jist, že ,,nebude umět,, jist. Hlavní strach mám ale kvůli tomu že se bojím vůči jeho zdraví. Násilím mu to do krku ale cpat nechci. Stávalo se ještě že když byl třeba na hlídání u prarodičů, jedl tam jak nezavreny, a teď už ani to :(.
Poradíte jak s tím naložit? Měla bych to případně řešit s Dr? Nebo je to normální? Zda se mi že na to aby to bylo nějaké ,,období,, to trvá už dlouho. Taky se mi nedaří ho úplně odplenkovat. Na noc pořád plinku má a nechce kakat do nočníku. To se kolikrát raději vykakal někde mimo. Jinak je to zdravý aktivní klučina..
Díky za rady a zkušenosti.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • dzusinka18.12.2021 14:05

    Jo, máme takovou rýpalku doma. Jak viděla jíst děti ve školce, najednou se najedla a od té doby je to mnohem lepší. Do té doby sice jiný sortiment než u vás, ale podobný problém. Pokud bylo na jídlo méně než hodinu nebo jsem jí nepřipomínala, že si má znovu kousnout, kousat a polknout, prostě nejedla. Pokud vám syn přibírá, chodí normálně na záchod a nemá třeba kruhy pod očima nebo není spavý, tak bych to moc nehrotila. U nás byla protivná, takže jsem ji jíst nutila.
    S odplenkováním neporadím. Já bych sama za sebe dala nepromokavou podložku do postele, nočník k posteli a prostě plenky sundala a hotovo. Ale vaše dítě neznám, tak si netroufám radit.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 207 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist