Problém se životem a alkoholem

Otázku položila: Sabina12589 6.12.2018 10:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Moje mamka žila s přítelem a on si teď našel někoho jiného. Jak se to dozvěděla zacla pít, už se pokusila i o sebevraždu. Ale nepovedlo se jí to, volala jsem záchranku. Jenže od té doby co ji pustily s nemocnice tak pije a pije. Pije pořád. Každý den. Nejí. Doktor ji napsal antidepresiva a neurol. Ale přestala to údajně jist. Ale jezdí opilá a furt vede řeči, že bez něho nechce žít. Ze ji nebaví život. Bojím se, že si něco udělá. Jsem 100km daleko od ní. Nevím co mám dělat. Prosím poraďte mi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • To je mi moc líto, není to jednoduchá situace. Sama jsem si tím prošla, maminka si neublížila, ale nakonec jí dohnaly zdravotní komplikace z pití a stejně zemřela... taky nechtěla přestat, důvod bylo neštˇastné manželství s mým tátou... přeji aby to u Vás dopadlo jinak... co bych dneska udělala jinak? Snažila bych se být co nejvíce s ní a nedovolit jí tolik pít a donutit jí jít k psychologovi... ne k psychiatrovi... psychiatři napíšou léky a tolik se nezajímají o duši, potřebuje s někým mluvit, dostat seběvědomí a nakopnout, že to dokáže a že nezůstane sama...Nevím kolik Ti(Vám) je... mě bylo málo nechápala jsem tehdy moc co se děje, jenom že je to nepříjemné a že je pak na nás zlá, každý utíkal a zavíral před tím oči... potřebuje pomoc, většinou je takovéhle "ujeté" chování důsledkem chybějící sebelásky a upínání svého štěstí na něco nebo někoho druhého... Jak jsem psala dobrý psyholog, jestli už není závislá, je totiž také otázka zda to trvá rok nebo měsíc... POkud už závislá je a bez alkoholu nemůže fungovat, pak bych trvala na ambulatní nebo ústavní léčbě alkoholismu... Obojí je možné, ale pro tu ambulantní musí mít člověk silnou vůli a mít pro co žít. Přeji pevné nervy!

  • Vždycky jsem si myslela, že když se člověk pokusí o sebevraždu, tak ho předávají psychiatrovi. Pokud je to s ní tak vážné, jak píšeš, tak bych asi zavolala na psychiatrii, lůžkové oddělení, a domluvila se s nimi na hospitalizaci, aby ji dali trochu dohromady. Pokud totiž psychiatrický pacient nebere léky, musí být pod kontrolou.
    Určitě se najde nějaký způsob, jak jí pomoct. Znám jednu ženu, která taky občas přestávala brát léky, ale teď dostává injekce, myslím jednou za 14 dní, a nemusí myslet na braní léků. Třeba by něco takového pomohlo. Ale k tomu zřejmě ještě terapie.

  • T-terka6.12.2018 12:38

    Muzete zkusit zavolat praktickemu lekari vasi mamky a probrat to s nim. Je zvlastni, ze ji nehospitalizovali. Moje mamka trpí depresemi se sebevrazednymi sklony a staci kdyz se doktorce zminla, ze na sebevrazdu mysli, tak ji hned hospitalizovali. A mela na vyber:bud ze sveho rozhodnuti na otevřené oddeleni nebo proti její vuli na oddeleni uzavrene. Takze se divim, ze kdyz to uskutecnila, ze ji nechali jit. Kontaktovala bych lekare a řekla jak na tom maminka je.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 896 otázek, kterým se dostalo 240 719 odpovědí a 378 112 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist