Prima adopce hledám

Otázku položila: Mikaela1996 21.9. 20:11

Hledám bio matku která si nemůže nechat dítě z jakých koliv důvodu a chtěla by aby se mělo dobře sme mladý pár který se snaží 4 roky o miminko a stále nic tak sme se rozhodli pro tuto variantu že to pomůže

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Inzerát na dítě? To myslíte vážně? Víte, jak je taková adopce složitý proces? Tahle varianta je myslím i nelegální...

  • kachnikalendar22.9. 15:35

    Ahoj, náhradní mateřství naše zákony umožňují, není však možné, aby se za to té náhradní matce zaplatilo (pouze se tuším smí uhradit výdaje spojené s těhotenstvím). Ale v praxi opravdu nevím, kolik těhotných je ochotných odnosit dítě úplně cizí ženě. Dělat to přes inzerát, to mi opravdu přijde riziko. Navíc nevím, zda tam není ještě ze zákona nějaká podmínka, že např. vajíčko či spermie musí být rodičů. Také je otázkou, zda si to náhradní matka nakonec nemůže úplně rozmyslet a dítě si nechat. Zde by stálo za zjištění, kde je váš problém medicínsky, zda je vajíčko v pořádku, spermie v pořádku atd., a zapátrat ve svém okolí, zda by nebyl někdo ochotný dítě odnosit (např. tvoje matka, jiná žena z rodiny).
    Jiná cesta je rozhodnout se pro adopci či dlouhodobou pěstounskou péči - zde musí zájemci neprve projít školeními a psychotesty, následně čekají, zda budou vybráni pro nějaké konkrétní dítě. Adopce - adoptivní rodiče se zapíší do rodného listu, při pěstounské péči zůstávají rodiči biologičtí rodiče a může se stát, že si budou chtít dítě jednou převzít zpět do své péče, pěstoun by měl podporovat kontakt s biologickou rodinou aj. Získat dítě do pěstounské péče je však lehčí/rychlejší. Bližší inormace o adopcích a pěstounství můžeš získat na OSPOD či sociálním odboru na městském úřadě (obce s rozšířenou působností). Ale prvotní informaci určitě i vygooglíš.
    Můžeš se také obrátit na nějakou poradu pro více informací, např. https://aperio.cz/poradna/
    Mimochodem, slyšela už jsem také příběhy, že pár otěhotněl potom, co se přestal snažit o umělé oplodnění, přirozenou cestou. Takže nic nemusí být ztraceno;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 173 otázek, kterým se dostalo 255 277 odpovědí a 397 052 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist