Přestat kouřit v těhotenství

Otázku položila: Anonymní uživatelka #11099 29.8.2009 16:21

Chtěla bych se zaptat- poradíte?jsem v druhém měsíci těhotenství a lékař mi nedoporučuje přestat kouřit že to není dobré pro dítě.Na drohou staranu kámoška přestala hned jak se dověděla že je těhotná protože jí bylo zle.Mám v tom zmatek doktor řekne nepřestávejte a některé maminky hned přestanou tak jak to je???Myslela jsem že mi to v těhotenství nebude chutnat že mi bude zle ale bohužel se tak neděje jako u jiných žen.Nekouřím moc snažím se to omezovat.Prosím o nějaké názory díky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Možná jde o špatné pochopení lékaře. (Nebo se špatně vyjádřil.) U silných kuřaček se nedoporučuje přestat najednou, ale mají se cigarety omezit a postupně přejít "do vytracena". Jde o to, že plod už může být na nikotinu závislý a navíc je důležitá duševní pohoda maminky. Maminka vynervená z nedostatku nikotinu prý může i potratit, kdežto když vysadí nikotin postupně, je prý nebezpečí menší. Podle lékařů by se mělo přestat kouřit nejméně tři měsíce před těhotenstvím, nebo pak cigarety postupně vysazovat. Tak to alespoň bylo vysvětleno mně.

 • Takže...kouření určitě není zdravé jak pro maminu,tak pro děťátko...pokud žena nepřestane kouřit 3-5 let před početím je to,jako kdyby kouřila,jen hladina klesá,ale tělo ještě není očištěno.Pokud maminka kouří v těhotenství,zdravé to není a nezáleží na tom,zda si zapálí jednu,nebo 30 cigaret za den...není v tom žádný rozdíl...pokud kouří více a chce přestat,nedoporučuje se,traumatizace dítěte atd..každé má své pro a proti...u maminek kuřaček se zase rodí menší děti-nízká porodní hmotnost,předčasné porody atd...pokud kouříte,alespoň se snažte to kompenzovat a hodně vitamínu...já sama jsem matka kuřačka a těhotenství mne bohužel neodradilo,ani neustálé zvracení po cigaretě,poté se to zklidnilo a kouřila jsem dál...narodil se mi zdravý chlapeček,jak jsem již psala s nízkou porodní váhou,ale zase ne až tolik,životaschopný a v pořádku.Myslím,že daleko lepší varianta,pokud není člověk schopen přestat kouřit v těhotenství je,nekouřit při kojení.Tělíčko novorozence je očištěno během 3 měsíců,ale je nutno počítat s abstinenčními příznaky.
  Takže závěrem asi tolik..hodně zdaru a pokud budete mít chuť si zakouřit,nebraňte se tomu,ale ani to nepřeháňejte.A KYS.LISTOVOU NA PREVENCI VÝVOJOVÝCH VAD DO 5 MĚSÍCE!!!!!!!!!!!!!!P.S.jsem zdravotník,toto mi bylo doporučeno od kolegů,kolegyň.Držím pěstičky,ať se poperete s tímto nelehkým problémem.
  P.S.kouření může vykazovat falešně pozitivní screening v prvním trimestrujako jsem to měla já,testy z genetiky následně oksyn naprosto zdráv.

 • Děkuji za odpověď ale nejsem opravdu první kdo se s tímto názorem od lékaře setkal.Je jich dost vím to i od jiných kamarádek kuřaček.Je to hrozné ale člověk fakt neví co pak.

 • screening je soubor několika vyšetření,dělá se v prvním trimestru,někdy i v druhém-jak kde.Jde o odběr krve plus velký ultrazvuk na základě kterého se zjišťují zda nejsou přítomny vrozené vady plodu,jako downův syndrom....atd.je to standartní vyš.a dělají to každé mamině!:)

 • Já jsem v obou těhotenství kouřila taky ale omezila jsem to na cca 6 cigaret denně. Obě děti jsou zdravé - oba měli 3450 g a 49 a 50 cm. Oba se narodili v termínu ve 41 týdnu.

 • Asi takhle. Holky, vykašlete se na kouření úplně. Je to svinstvo. Matka mého přítele je silná kuřačka a díky tomu je přítel astmatik a dost trpí. Takže jestli chcete mít vysokou šanci, že se vám narodí nemocné zdegenerované dítě, tak si to svinstvo klidně dál nasávejte...

 • jstep29.8.2009 17:51

  chtela bych videt skutecneho lekare, ktery vam rekl takovou blbost, ze neni dobre prestat kourit v tehotenstvi, ze by to nebylo dobre pro dite - ten pan by asi zrejme urcite mel vratit diplom a za svuj nazor pykat nejakym stredovekym trestem ... vsak je spousta clanku na emimino.cz, babyonline.cz, ... atd. - zejmena ve 2.mesici se vyviji vsechny dulezite organy a rozhoduje se o vrozenych vyvojovych vadach - zejmena alkohol a koureni temto vadam skutecne preje..

 • Prosím ještě bych ráda kdyby jste mi vysvětlila pojem screening.Děkuji

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 309 otázek, kterým se dostalo 271 898 odpovědí a 409 945 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist