Předávkování paracetamolem

Otázku položila: Anonymní uživatelka #422322 14.2. 23:40

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat co se stane když si 12letá dívka cca 155cm vysoká s váhou 45 kg vezme 12tablet které obsahují paracetamol ( v lécích proti bolesti např. v paralenu) když max. dávka za 1 den pro dospělé je cca 8 tablet paralenu. Měla by být vyhledána lékařská pomoc? Jde o riziko vážných zdravotních problémů nebo spíše o lehčí předávkování po kterém se vám udělá zle a odezní....dělá se v takových případech výplach žaludku? Prosím komentáře tipů co je to za otázku si nechte děkuji mám vážnou starost o osobu odpovídající popisu. Děkuji.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Spis mi prijde ze si tu chce nekdo vedome privodit zdravotni problemy...
  Po otazkach v poradne typu jak co nejrychleji onemocnet a podobne bych se nedivila nicemu..
  A pokud se nekdo opravdu predavkoval je pekne divne se ptat na netu kde ti muze nekdo odpovedet klidne az za tyden kdy uz ti takova informace bude k nicemu..

 • JanaRad15.2. 8:45

  Poškodíš si ledviny a to nevratně.... Vím ze zkušenosti z mého velmi blízkého okolí.

 • Ivisek714.2. 23:45

  Při předávkování paracetamolem je vhodne vyhledat lékařskou pomoc, jelikož je Paralen hepatitoxicky a může dojít k závaznému poškození, případně až selhání jater. Je potřeba zjistit funkce jater, případně se dává antidotum (látka která potlačí účinky Paralenu). Výplach žaludku se u intoxikaci provádí max do hodiny od užití léků, poté již nemá smysl jej dělat.

 • Měj rozum prosimte, co si tim předávkováním chceš dokázat? Proč chceš mít zdravotní potíže? Pokud jde jen o pozornost, věř mi, že existuje i jiný způsob. Tímhle pokusem si akorát doopravdy ublizis a ponese to následky. Jednou až budeš starší a budeš mít zdravotní problémy, budeš si to vyčítat. Vykašli se na léky a podobné metody jak si zhuntovat zdraví, protože to mas jen jedno. Věř mi, že je na světě spousta lidí, třeba i ve Tvém věku, kteří jsou nemocní a dali by cokoliv za to, aby byli zase zdraví. A ty si tady takhle chceš ublížit sama. Věř mi, že pokud něco takového uděláš a opravdu skončis v nemocnici, bude si o Tobě akorát každý myslet, že si cvok, protože tohle není normální řešení problémů. Pokud máš nějaké starosti, trable, něco Te trápí, sežen si pomoc. Ať už psychologa, nebo se svěř rodičům, sourozencům, kamarádům, známým nebo třeba i učitelům ve škole. Věř, že Tě nikdo neposle do háje a opravdu Te vyslechnou a pomůžou Ti.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 74 823 otázek, kterým se dostalo 250 473 odpovědí a 392 436 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist