Práce s fondánem - Jak na to?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #322017 13.8.2017 1:51

Ahoj, chystám se za měsíc péct dort, o kterém mám jistou představu, jak by měl vypadat. K tomu v tom případě, ale potřebuju použít fondán na potažení dortu, ale nikdy jsem s ním nepracovala. Péct jsem začala teprve nedávno, protože jsme měli troubu, která vysušovala a ještě k tomu nebylo komu péct. Hodně jsem se dívala na takový ten pořad o dortech "Fantastické dorty" a tam jsem viděla, jak přibližně se s ním pracuje, ale to asi stačit nebude. Zajímalo by mě, jak se s fondánem pracuje? Jako, co musím udělat, než jím budu moct potáhnout dort. Bude fondán držet i na čokoládovou náplň/krém, který v lednici více méně stuhne? Umím jeden dobrý dort, kterému bych nerada měnila chuť takovým tím bílým krémem. Trhá se fondán moc? Budu tím potahovat takový malý dort dvou patrový tvaru kvádru. Jde místo fondánu použít marcipán? Přišlo mi to hodně podobné, ale radši to zkoušet nemíním, jen mě to zajímá. Je potřeba ten dort vychladit, předtím, než na něj fondán položím nebo naopak až potom i s ním? A jelikož nahoru chci udělat z marcipánu květiny, jak je připevnit k fondánu, aby to drželo? Určitě tam nemusí být párátka. Třeba krém nebo tak? Vím, že je to moc otázek, ale jsem docela kutil, takže věřím, že s vašimi radami, se mi to nějak povede, jenom se učím. Díky.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Prace s fondanem i marcipanem je hodne podobná.vyvaluji na pečící fólií nebo pečícím papíře,abych to snadno přenášela na dort.
    Dort nechám vždy vychladit,jinak by se to na měkkém krému,kterým je to zvenku lehce pomazané,moc patlalo,klouzalo a zbytečně by se stahoval krem pryč z povrchu. Lepim ozdoby jak kdy -sem tam krémem ale raději vodkou (čistým alkoholem, který to nalepta a přichytí, ale na rozdíl od normální vody vyprchá a nezmokri povrch).
    Není na to až si moc covysvetlovat, chce to totiž zwkouset, zkoušet a zkoušet a bude se to lepší a lepsit.
    Co se krému týče-tezko říct, jaký máš. Některé nejsou pod marcipán/fondán vhodné, protože jsou moc morke a potah na nich se rozmoci.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 68 758 otázek, kterým se dostalo 229 207 odpovědí a 363 304 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist