Plíseň na zdi v ložnici - těhotenství

Otázku položila: Anonymní uživatelka #379899 2.12.2021 9:10

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je plíseň na zdi hodně riziková v těhotenství? Rozjela se nám v posledních dnech, jsou to spíše jen takové tečky, ale vedou ve dvou rozích od podlahy ke stropu, pak je ještě černý roh u okna. Plíseň jsme postříkali biorepelem, více větráme a pořídili jsme si odvlhčovač vzduchu, protože jsme měli úplně orosená okna a mokré zdi. Mám obavy, aby to nemělo nějaký dopad na mimi, plísně jsou samo o sobě nezdravé, spousta žen jinde psala, že jejich děti kvůli tomu trpí alergiemi, atmatem apod.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • macicekkajik2.12.2021 9:46

    Plísně nejsou dobré ani pro zdravého člověka. Nejspíše máte plastová okna, která naprosto těsní a mokrý vzduch nemá kudy utéct. Plísně způsobují alergie a pro těhotnou to rozhodně dobré není.

  • My jsme takto těsně před porodem stěhovali celou ložnici, protože se to přes zimu rozjelo. Byla plesnivá celá stena, nábytek... Všechno jsme odtáhli, nastříkali a vyčistili davem, vetralo se tam týden :-D, sušily se zdi... Pak to chce už hlídat a ty problémové místa nechat co nejvíce vzdušné. A větrat.

  • eliskao2.12.2021 18:58

    My toto řešili asi 2 roky zpátky opakovaně také v ložnici. Nakonec pomohlo až vyřešit kde se tvoří vlhkost a plísně - tepelné mosty. Tam nechat volně bez nábytku větrat stěny. Jinak jsme krizová místa oškrábali na cihlu, nově natáhli, dali protiplísňovou penetraci a malbu. Plus jsme koupili silný odvlhčovač s čističkou vzduchu, který jede každý den, hodně větráme celoročně, plus další odvlhčovač obyč. Ceresit mám na okně, když by byl sklon k rošení oken, tak se to tím krásně eliminuje.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 813 otázek, kterým se dostalo 266 011 odpovědí a 405 178 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist