Plánování rodiny

Otázku položila: Anonymní uživatelka #439146 25.3. 8:09

Dobrý den, chtěla bych se zeptat Vás zkušenějších, jak to mají chlapi, co se tématu rodiny týče. S přítelem hodně mluvíme o rodině, svatbě, dětech. V podstatě zhruba víme, kdy bychom, co v životě chtěli. Přítel mluví, že rodinu chce, těší se na různé výpravy s dětmi, jak je bude vést ke sportu atd… Na druhou stranu ale častokrát řekne něco ve stylu, že děti budou "moje", nějaká moje odměna. Přijde mi, že neví, co vlastně chce. Já bych nejraději tuhle otázku zabalila na pár let, nechci rodinu s někým, kdo o ni zatím 100 % nestojí, jenže on ji vždy otevře, ale pak úplně zdeptá nějakým tímhle prohlášením. Mně to akorát motá hlavu, protože vlastně nevím, co od života čeká, co od něj chce. Já se s ním o tom snažím mluvit, ale podle mě se mi nějak v tomhle neumí úplně otevřít. Zase si říkám, že je to chlap, bude to mít určitě jinak nastavené, než žena. Určitě bych ráda znala Vaše zkušenosti, jaký měl Váš muž, přítel, snoubenec, postoj k tomuto tématu.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Omlouvám se, ale trošku bych potřebovala upřesnit. Oba tedy mluvíte o rodině, že byste ji chtěli, ale on to bere spíše tak, že by dítě bylo vaše? - vaše starost, vaše zábava? Můžete dát více příkladů těch prohlášení, co řekne? :-)
    Co my jsme začali rodinu řešit, tak přítel nikdy nic podobného neříkal, teď mimčo čekáme a pořád mluví,jak se těší a jak ho bude učit to a to. Nebere to tak, že to bude něco mého, nějak si to nedovedu představit, je to přece "dílo" obou. Pokud z něj necítíte, že je na to opravdu připravený, řekla bych mu to narovinu, otevřeně si s ním o tom promluvit, je to, záležitost, která nejde vrátit a když si to pak rozmyslí chlap, schytá to akorát ženská, že zůstane s dítětem sama. 🤔

  • Stejně jako ostatní doporučuji promluvit si s ním přímo o Vašich obavách (tedy ne jen o plánech mít děti obecně) - jak to bude třeba s péčí o miminko? Chápe, že tohle období je poměrně dlouhé? Je připravený se zapojit do každodenní péče, chodit včas z práce, aby pomohl, zajít na třídní schůzky, když Vy už budete chodit do práce...? Třeba se jen nešťastně vyjadřuje a nemyslí to tak, ale určitě se s ním o svoje obavy podělte (v klidnou chvíli, než to ve Vás vybuchne). Nespočítala bych, kolikrát můj manžel něco takhle plácne (/dlouhodobě opakuje), já to nějak pochopím, trápím se tím, než se ho zeptám, jestli by mi to více vysvětlil... A ono je to úplně jinak. :) Lepší je pročistit vzduch dříve než později. Držím palce!

  • Je pravda, že někteří chlapi to mají tak nastaveno vyjadřují se jako neadrtálci, ale ve skutečnosti to tak nemyslí. Horší je ta varianta, že on je sice otec, ale tím jeho úloha končí, matka děti porodí, odkojí stará se o školku příp školu a vše s tím spojené, hlídá lékaře, hlídá prázdniny atp. Jediné řešení je si promluvit ale případně se připravit i na vystřízlivění.

  • Tak to zase mně na kojení pomáhal http://kojenibezbolesti.cz/produkt/multi-mam-compresses/ multi-mam copresses. Vlastně se díky tomu jednalo o kojení bez bolesti. Pro někteér maminky, no dnes už možná babičky něco nepředstavitelně pohodlného. Ale zase nechci aby si některé dámy vzpomínaly na bolesti. Jen tím chci říct, že věda dnes pokročila a těhotenství i výchova je prostě trošku jednodušší

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 953 otázek, kterým se dostalo 266 534 odpovědí a 405 579 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist