Placení nájemného

Otázku položila: Anonymní uživatelka #373699 15.9.2018 9:13

Nevim ze kterého konce začít tak to napíšu rovnou mam problém dostat z mého bratra peníze za bydlení. Vzala jsem si hypotéku na nás rodinného barák, kterej jsem si odkoupila od rodičů ( byly zadlužení a peníze šly na dluhy ). Bohužel i s nájemníkem který má problém mi platit 3500kc + inkaso za samostatnou část domu velikosti 2+1s balkonem. Je to můj bratr a samozřejmě ho hlavně otec brání, že mi přece nebude platit nájem. A já už jsem naprosto zoufalá. Finančně nejsem schopná to sama platit, teď mám pěknej plat ale ráda bych měla děti ( mateřská ) co když budu muset změnit práci atd. Nikdo z nich toto nechápe.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • zaplatilkova15.9.2018 11:08

  připravilla bych dva papíry..smlouvu a žalobu na vystěhování...a s tím bych za ním šla. ať vidí, že to myslíš vážně. Buď podepíše nebo půjde. Pokud víš, že dostal rodiče do dluhů, tak to řeš co nejdřív, než budeš v problémech i ty a nakonec půjdete z domu všichni :(
  Ale i když podepíše nájem, trochu se obávám, že platit stejně nebude, takže to bude mít stejně nějaké nemilé pokračování

 • A rodiče jsou taky v podnájmu u tebe? Jinak pokud to nejde domluvou, tak bych trvala na klasických nájemních smlouvách, kde bude jasně napsáno něco jako, že když nezaplatí dva nebo tři nájmy, tak se vystěhuje.
  Vím, že je to těžké, když je to rodina, ale moje babička takhle málem přišla o byt, když k sobě vzala svého syna, který měl dluhy. Nic jí neplatil a když si pak vzal půjčku, ještě přišli z Providentu za babičkou, aby jim to platila ona. Takže raději fakt mít všechno smlouvou i za cenu, že se pohádáš s rodiči. Podle mě lepší rozhněvaní rodiče než celý život ve finančních problémech.

 • rimest615.9.2018 9:21

  Proc sis to nepojistila smlouvou?

 • Francy15.9.2018 9:32

  Tohle je opravdu blbá situace, umocněno je to tím, že je to rodina. Ale když píšeš, že má bratr dost peněz a není schopen platit, a trvá to dlouhodobě, nenapadá mě nic jiného než vyměnit zámky a bratříčka hold do domu nepustit dřív než odepíše smlouvu o nájmu nebo ať vypadne :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 914 otázek, kterým se dostalo 240 775 odpovědí a 378 167 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist