POLICIE?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #408121 15.5.2019 21:18

Ahoj, je tady jedna věc, která mě dost zajímá. U nás ve škole se řešilo, že někdo napsal na tellonym (mám takový pocit že je to německá aplikace) pomluvy a poslal to. Ten kterému to poslal to zverejnil (taková ta stránka přiznání školy) a někdo to nahlásil na policii jako kyberšikanu. Policie to "řeší" už od ledna a jediné co zjistili je kdo byl majitel té stránky na přiznání. Jenže ten už ten příspěvek vymazal. To aby zjistili kdo mu tehdy psal na ten tellonym mu musí vzít mobil nebo ne? Taky mi přijde zvláštní, že to řeší tak dlouho, vždyť pro ně by to měla být hračka ne? Nevím jestli někdo znáte zákon nebo jste něco takového zažili, zajímalo by mě, jestli to vůbec ještě zjistí? Nebo jestli to pořád vyšetřují když už je to tak dlouho? Moc díky za případné odpovědi, v příspěvku byly urážky i na mou osobu. A je to vůbec kyberšikana když je to anonymní aplikace?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Zanthia115.5.2019 22:18

  Pokud tam byla uvedena jména nebo jiná identifikace těch napadených (vaše), tak to určitě kyberšikana je. Akorát se blbě zjišťuje pachatel, protože ten je anonymní. Správce té stránky by určitě měl spolupracovat s policií. Ale víc toho zodpovědět bohužel nedokážu, jak probíhá policejní šetření netuším.

 • babillage15.5.2019 22:36

  Nevim zda uz je sikana v trestnim zakone samostatne nebo musi byt zahrnuta pod neco jineho, ale pokud byla zverejnena lez, tak to muze spadat pod pomluvu a to je § 184 Pomluva Trestní zákoník 40/2009 Sb.
  Netusim, co je tellonym, jak funguje a jake jsou podminky atd., takze soudit zda je pro nekoho hracka neco z nej zjistit vubec nebudu. Kazdopadne z moji zkusenosti s policii mohu jen rict, ze setreni muze trvat opravdu dlouho (neni to otazka dnu a treba ani tech 30, kt. tenkrat mne avizovali, nebylo dodrzeno) a bud se to poda dal nebo to odlozi.

 • nothappynotsad16.5.2019 18:25

  Jelikož je to anonymní, tak to nezjistíš. Tahle aplikace nepotřebuje ani přihlášení, takže si tam může psát kdo chce, co chce. Ani podle IP adresy se to najít nedá. Je mi líto, nic s tím neuděláš.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 342 otázek, kterým se dostalo 252 218 odpovědí a 394 300 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist