Oteklé nohy v těhotenství

Otázku položila: kachnikalendar 15.7. 8:13

Ahoj, jsem v 7. měsíci a začaly mi nepříjmeně otékat nohy. Bohužel ani přes noc to zcela nesplaskne, cítím každý krok, bolí mě i chodidla, když na nich nestojím. Sprchuji večer studenou voudou, snažím se je občas dát nahoru (ale to témeř vylučuje jakoukoli další činnost, takže to je na houby). Máte zkušenosti, co vám pomohlo??? Pokud jste nosily punčochy, tak prosím jaké??? Ve zdravotních potřebách mi nabídli v podstatě jen jedny (chtěla jsem podkolenky), ráda ybch vyzkoušela ještě nějaké jiné.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • sisterrys17.7. 17:42

    Konzultovala bych s dr. Punčochy může napsat na předpis a pak se doplácí jen pár korun. Ale nevím, jestli pomáhají i na otoky, já je nosím kvůli křečovým žílám. Jinak je taky třeba o tom informovat gyndr, aby se vyloučili další potíže s otoky spojené. A nohy hore trošku uleví. Zkus si je dát nahoru v noci, podložit polštářem, pokud ještě zvládáš spát na zádech. Jinak já si je dávam nahoru večer a poslouchám u toho třeba zprávy, hudbu apod. Stačí i dvacet minut.

  • Osobně mi nepomohlo vůbec nic...až porod. Měla jsem nohy jak slon, no zhruba taky od toho 7m, zadržování jsem spoustu vody. Ve vysledku jsem měla skoro 20kg navíc. A téměř vše nechala v porodnici.
    Ty punčochy vyzkoušejte nic horšího že to nepomůže se nastane. Někdo na to bohužel víc trpí a nepomůže absolutně nic. :-(

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 207 otázek, kterým se dostalo 263 837 odpovědí a 403 389 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist