Ošetřovné 2x za sebou

Otázku položila: Anonymní uživatelka #273524 28.10.2021 21:16

Maminky, mám takový praktický dotaz. Jsem od září po sedmileté mateřské v práci a nevím ještě, jak to všechno chodí. Momentálně jsem na ošetřovném se starším, protože měli ve třídě pozitivního a musel do karantény, kterou má do zítřka. Mladší mi mezitím onemocněl, ale protože jsem už na ošetřovném byla, tak jsem to nemusela řešit. Jenže je to už týden, co mu dala doktorka pamycon a stále není ok. Mám v plánu zítra skočit na kontrolu, protože pořád dost kašle. Nevím, jestli bude do pondělka v poho, aby mohl jít do školky, tak nevím, jestli si můžu dovolit chtít na něj napsat hned ošetřovné.
Nevíte jak to je? Jsem si říkala, že by finančně bylo nejlepší nechat si na staršího ukončit už ve středu, ve čtvrtek být jako ve svátek normálně doma a mít zaplacený den od zaměstnavatele a od pátku si dát ošetřovné na mladšího a být doma třeba ještě do úterý a mít tím pádem zaplacený i víkend sociálkou. Ale nejsem si jistá, jestli to takhle jde.
Tento měsíc jsem odpracovala jen 6 dní, takže výplata nebude stat za nic :( Na začátku měsíce jsem byla 10 dni na ošetřovném právě taky s mladším...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

Na tuto otázku zatím nikdo neodpověděl.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 208 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist