Očkování rotaviry

Otázku položila: EditMat 28.6. 21:17

Maminky, očkování na rotaviry ano - ne? Pokud ano, která vakcína - Rotarix nebo Rotateq a kolik vás to stálo? Prosím o vaše zkušenosti, nemůžu se rozhodnout.. Dr říkala, že moc dětí na to očkovaných není a jsou to spíš děti doktorů nebo těch, kteří už s rotaviry měli nějakou zkušenost a vědí, co to dokáže.. Děkuji moc za odpovědi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Aaanguaaa28.6. 21:26

  Já u první dcery očkování nedávala, teď jsem těhotná a už jsem nad tím uvažovala a druhému dítěti dám, tehdy mi to i tak radila doktorka, že rotaviry k miminku většinou donesou starší sourozenci které bývají ve větším kolektivu dětí

 • nightrhatty29.6. 14:56

  Dobrý den,
  snad mohu pomoci zvážit pro a proti.
  Jsem virolog (ale ne lékař!) a konzultovala jsem s lékaři i imunologem.
  Původně jsem nechtěla dávat, že je to zbytečné. Po konzultaci s imunologem jsme nakonec dali, protože to je živá vakcína (co se zrušilo povinné TBC, tak jinou živou děti nemají až do příušnic, spalniček a zarděnek) a ty prý jinak aktivují imunitní systém a je škoda je o to ochudit. Na tuhle vakcínu nebývají reakce a navíc je do pusinky, ne jako injekce, to pro mě byl důležitý faktor, injekce nesnáším. Rotavirové infekce mohou být u kojenců velice závažné, ale není to zas tak kde chytit - ALE! určitě bych očkovala u mladšího sourozence, kde infekci může snadno přitáhnout starší dítě z dětského kolektivu (analogicky pokud plánujete vymetat dětské koutky, všechny známé se školkovými dětmi atd.).

  Náš syn dostal Rotarix, který je dvoudávkový, jedna dávka stála cca 1600,- i s aplikací, něco přispívají některé pojišťovny.

  A poslední věc, co zvážit - váhala bych u hodně blinkacích dětí. Mé kamarádce dítko celou jednu dávku vyplivlo - náhradní se nedávala, nedá se odhadnout, kolik se toho vstřebá, ale vadilo by mi, že to jsou potenciálně vyhozené peníze.

 • ailinnon29.6. 21:45

  Ja som dala a dala by som obe... Všeobecne veľmi nie som za očkovanie na všetko, ale je to papkacia vakcína a jediný vedľajší účinok je hnačka. Podľa mňa nič strašné. Robila som v materskej škole a mali sme dievčatko, čo malo rotavirusy... Mesiac bola v nemocnici, nič príjemné. Dá sa chytiť aj na dovolenke. Finančné u nás prepláca poisťovňa... Takže to neporadím.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 207 otázek, kterým se dostalo 263 837 odpovědí a 403 389 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist