Ochrana

Otázku položila: Anonymní uživatelka #409585 22.11.2020 17:07

Ahoj, je mi 16 let mám 5 měsíců přítele a chtěla bych s nim mít sex. Ale bojím se, aby se nestala třeba nějaká nehoda a já neotehotnela. Proto bych to radši vyřešila ještě před prvním sexem. Chtěla bych se vás zeptat, jak se nejlépe chránit, aby ta moznost na otěhotnění byla nulová, i když to asi nejde. Antikoncepci brat nechci to vím jistě, takže jsem myslela kondomem a před vyvrcholením, že vytáhne penis ze mě.Ještě dodám, ze přítelovi je 16 a je panic. Budu moc rada za vaše rady.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy22.11.2020 17:51

  My používáme jen kondomy a za několik let se nikdy nic nestalo. Používáme jen Durexy, důležité je zvolit správnou velikost a správně ho nasadit.

 • Tinkakopek23.11.2020 20:53

  Je fajn, ze se tomu venujes, zacni si hlidat plodne dny, a k tomu pouzivej kondomy, budes mit vetsi jistotu a kdyz se budes bat, tak v plodne dny proste vynwchate sex :-)

  Kondomy dnes jsou uz spolehlivejsi nez drive a zase tak draha zalezitost to taky neni. Jen je opravdu potreba z olit spravnou velikost

 • Jediná značka, která nezklamala je skyn. Na netu se dá levně koupit. Dále je dobré si přečíst postup správného nasazování a ideálně si to zkusit ještě nanečisto. Případně mít po ruce i lubrikant.

  Já ale přešla na symtotermalni metodu a nedám na ni dopustit. Chce si to nastudovat, koupit teplomer a pozorovat samu sebe.

 • kachnikalendar23.11.2020 13:36

  Super, že se o to zajímáš takhle dopředu, je vidět, že to bereš zodpovědně. Za mě určitě na začátek doporučuji kondomy. Je to celkem jednoduché a dají se sehnat prakticky kdekoli. Mě se nikdy nestalo, že by mi praskl (ani u levnějších neznámých značek). Pokud by se to ale stalo, že by kondom praskl nebo sklouzl, tak to určitě poznáte. V takové případě se nestydět a začít to hned řešit (existuje i tzv. pilulka po, pro tyto případy. Prodává se v lékárně, jen nevím, od kolika let ti jí prodají). Nejdůležitější je, nasadit kondom včas. I v první kapišce mohu být spermie
  Určitě by také bylo dobré, abys již měla svého gynekologa - udělá ti preventivní prohlídku a kdyby cokoliv, tak se na něj můžeš obrátit.
  A pak, v budoucnu, se můžete třeba zamyslet, zda nezvolit jiný druh antikoncepce. ;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 728 otázek, kterým se dostalo 257 117 odpovědí a 398 707 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist