OGTT

Otázku položila: janagr 13.12.2019 13:11

Ahoj holky, dnes jsem na kontrole dostala od doktorky zadanku na ogtt. Vsude je potreba se objednat (laborator Synlab). Jsem ale uz 24+2, laboratore pres Vanoce nejedou, termin mi nabidli az za druhou polovinou ledna, coz budu, da se rict kolem 30tt, coz mi prijde pozde. Nebo neni? Nabrali uz nekoho po terminu (24.-28.tt)? Obvolala jsem opravdu celou Prahu, byla jsem ochotna byt na sedmou i na druhem konci Prahy a pak se nejak dostat domu nebo do prace (pri prvnim ogtt mi bylo fakt zle..), ale nikde nic. Co se stane, kdyz ogtt neprobehne?
Samozrejme se na vsechno zeptam dr., ale ta uz dnes neni.. A jsem zvedava na vase zkusenosti.
Diky! J.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • když OGTT neproběhne tak se v zásadě nestane nic. riziko těhotenské cukrovky sice je, ale není tak veliké. a pokud chceš případným problémům )kdyby jsi ji měla neodhalenou) předejít, tak můžeš dodržovat zásady stravování - málo sladkého, pravidelná strava (max po 3h), hodně zeleniny :-) a klidně si můžeš koupit i glukometr a měřit si alespon orientačně sama :-)
    a jinak bych případně zkusila i nemocnice, ne jen laboratoře. v Brně jsem byla na OGTT v nemocnici. kde dělali celý test včetně výsledků odběru.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 760 otázek, kterým se dostalo 253 694 odpovědí a 395 590 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist