Neshody v rodině

Otázku položila: Anonymní uživatelka #309909 10.12.2019 22:57

Mám starší rodiče a bohudík ještě i dvě babičky. Jedna se o mě starala od malička a hlídala téměř denně, aby rodiče mohli pracovat a nemuseli řešit vyzvedávání dítěte že školky či školy. Starala se o mě i brášku, sestřenice i bratrance. Dnes potřebuje aby se někdo staral o ní. Z jejich děti zbyl jen můj otec. Z vnoučat jsem asi jediná kdo jí občas uvaří, přijede navštívit.... Téměř nevidí, takže je už pár let jen doma. Problém ve vztahu k ní nemám já, ale právě táta který se o ní stará. Nezvládá to psychicky a vyjede na ni i za maličkost. Denně mu volá častokrát. Nedivím se, ale jemu to vadí. Přežila už jedno své dítě a má strach, že zůstane sama. Perfektně ji to myslí. Nechce být na obtíž, tak na dotaz co potřebuje koupit odpoví ,, nic,, a nakonec si stěžuje, že doma nemá nic k jídlu. Na druhou stranu ji dojdou vitamíny a musí hned pro ně jet. Je to složitá situace. Chápu obě strany, ale mrzí mě výbušnost otce i to, že jeho ubíjí poslouchat několikrát denně řeči o smrti a bolestech kloubů, kolenou atd. Snažím se je oba uklidňovat, ale není to spásné. Má to nějaké řešení? Já zmůžu jen to, že se u babičky stavím kdy je to možné abych ji přivedla na jiné myšlenky. Uvařím, napeču, koupím co je třeba... Otce vyslechnu a zkrátka mu dělám vrbu. Napadá vás i jiné řešení?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • macicekkajik11.12.2019 8:58

  A co se s péčí o babičku s tátou střídat. Starala se o tebe, tak je na čase to babičce oplatit. Se starými lidmi je to těžké, ale i mi budeme jednou staří a budeme potřebovat pomoc. Má babička měla těžkou sklerózu a na jednu věc se ptala třeba 5x za sebou, je to otravné a člověk v tu chvíli to bere jako otravu, ale až babička umřela, tak to člověku vše docvaklo a teď mě mrzí, že jsem se babičce nevěnovala více. Už nemám ani jednu babičku ani dědečka. Važ si babičky a starej se o ní. Až jednou umře, budeš mít dobrý pocit, že jsi ještě mohla babičce udělat trochu radosti. Bohužel dnešní doba si starých lidí naprosto neváží, ale my také budeme jednou staří a jsem zvědavá, kdo se o nás postará.

 • Petrakim11.12.2019 9:47

  Chlapi obecně blbě nesou péči o starší lidi - většinou to obskáčou ženy, mají větší trpělivost, toleranci, prostě jsou od přírody pečovatelky. Najměte pečovatelskou službu, aby za bábi párkrát do týdne došla . Nákupy dělejte pravidelně a neptejte se, jestli něco potřebuje - prostě to kupte a hotovo, to stejné jídlo. Je to o pravidelnosti, bábi si zvykne na režim, pokud tedy u ní nezačíná nějaká forma demence (i u ní to lidem myslí, ale jsou chvíle, kdy jsou mimo).

  Příspěvek na péči získat není jen tak - velmi rozhoduje, co napíše do zprávy lékař ohledně toho, co člověk zvládne a co už ne - to, co napíše sociální pracovnice, nemá tak velkou váhu. S tím mám bohaté zkšuenosti u své již zesnulé bábi. Je důležité se také odvolat, když něco nepřiznají, dojít za lékařem, sepsat s ním znovu zprávu pro posudkovou komisi, prostě musíte s lékařem spolupracovat, slovo sociální pracovnice, i kdyby tam byl napsáno, že babička jen leží, nemá takovou hodnotu, jako když to napíše lékař do zprávy pro posudkovou komisi.

 • Risu11.12.2019 7:35

  Co nejaka odlehcovaci sluzba? Ze by k babicce jednou za den nekdo prijel, navaril, uklidil, nakoupil?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 760 otázek, kterým se dostalo 253 694 odpovědí a 395 590 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist