Nemocenská

Otázku položila: sigiska 15.3.2010 10:45

Ahojky, dnes mi doktor potvrdil těhu 6+1 už bylo i vidět srdíčko.Ptal se mě jestli nechci být doma.Přemýšlím nad tím, jelikož šéf mě dost stresuje. Chtěla jsem se zeptat jak je to s nemocenskou. Když bych nastoupila šla na marodní jak se mi bude počítat mateřská a kolik budu mít nemocenskou??Díky

Odpovědi správkyň témat

 • kolotoc15.3.2010 13:59

  Ahoj sigisko, nemocenská se počítá z platu (hrubého) za posledních 12 kal. měsíců a mateřská též z platu ( tzn. že se PPM NEPOČÍTÁ z nemocenské!!!)Kolik budeš mít, nevím, protože neznám tvůj příjem, ale spočítej si to sama - "http://www.mpsv.cz/cs/4215" . Akorát u té nemocenské kalkulačky se počítá s tím, že za tebe prvních 14 dní platí zaměstnavatel (bude tam "tj. ??? x 16" ), tak si to vynásob s počtem kalendářních dnů (ne pracovních, ale kalendářních) v měsíci a vyjde ti částka za celý měsíc (30 nebo 31 dnů)a tu budeš brát na rizikovém.

 • kolotoc15.3.2010 14:00

  jestli ten odkaz nefunguje, tak v adrese smaž ty poslední uvozovky!!!! :-D

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • sigiska15.3.2010 14:11

  Díky, měla jsem v tom právě hokej. Nevím zda-li být tedy doma, nebo dělat práci z domova.Takhle bych měla sice klid,ale nic moc peníze. Když bych dělala doma, tak by mě zase pořád otravovali,ale příjem by byl stejný.Ach jo to je ale dilema :-) Nechci se zase zbytečně stresovat, jednou jsem už o mimi přišla, tak mám strach,aby se to neopakovalo.Při šéfově nátlaku je to těžké rozhodování.

 • Ahojky, na tvém místě bych byla doma. Nejdůležitejší je aby vše bylo v pořádku a máma v pohodě znamená mimčo v pohodě. Pokud máš v práci stres, tak bych neváhala ani vteřinu. Držím palce.

 • donalabuznice31.5.2019 15:16

  Ahoj, pokud ti to doktor doporučil, tak bych to nepodceňovala a doma určitě zůstala. Jak se počítá nemocenská je moc pěkně vysvětlené na https://ideaclub.cz/media/jak-se-pocita-nemocenska , tak se podívej. Záleží na výši tvých příjmů a taky dnů, keré na nemocenské budeš.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist