Měření bazální teploty

Otázku položila: Bývalá uživatelka #16451 20.10.2009 14:45

Holky,rozhodla jsem se začít si měřit bazální teplotu,hned jak mi skončí menses.O tom jak se to měří jsem si přečetla vše,ale nějak nechápu jak poznám,že nastala ovulace?Teplota se zvýší nebo naopak sníží???A ještě jednu radu,jak mám tady založený kalendář a zapisuje se tam menses a různé události konkrétně i bazální teplota,tak to tam zapíšu do políčka,dám uložit a kde se na to pak můžu podívat???Nějak se mi to nikde nezobrazuje.Jsem to zkusila na zkoušku,nějak jsem nenašla kde se ukryl ten zápis.Nebo pokud máte nějaké internetové adresy,kde je možnost grafu.Všem předem děkuji

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ovulaci poznáš snížením teploty o 0,2-0,5 stupně, pak je prudké zvýšení teploty a přecházíš do luteální fáze. Graf se ti zobrazí, když najedeš na Kalendář, nad ním je Teplota, a pak napravo ve sloupci máš nabídku menstruačních cyklů, klikneš a ukáže se graf.

  • Jen poznámka: snížení teploty v době ovulace nastat může, ale není to pravidlo u všech. U mě třeba zrovna moc neplatí (teploty ve folikulární fázi se u mě pohybují mezi 36,3-36,5 v době ovulace - potvrzeno i ovulačními testy - je to sice většinou těch 36,3 , ale to bývá i jindy.) Rozhodně ale proběhlou ovulaci poznáš podle následného vzestupu teploty obvykle (u mě je to skokově najednou 36,8-36,9). Každopádně to chce trochu cviku a první měsíc to je obvykle samé překvápko, protože většina z nás asi není podle učebnice...;)
    Podrobnnosti najdeš na www.merenibt.xf.cz

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 164 otázek, kterým se dostalo 267 434 odpovědí a 406 375 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist