Měření BT

Otázku položila: Anonymní uživatelka #411345 29.6.2020 7:32

Vím, že by se měla BT měřit hned po probuzení a ve stejný čas. Mám budíka na 7:15, ale někdy mě syn vzbudí cca o půl hodiny dřív a já už neusnu. Měla bych se v tom případě změřit hned po probuzení třeba v 6:45, tedy v odlišný čas, nebo je důležité hlavně měřit ve stejný čas a nevadí, že už jsem v té době půl hodiny vzhůru a ležím v posteli s mobilem a kojím?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • určitě změřit okamžitě po probuzení a případně si dát do kalendáře poznámku, že se jednalo o jiný čas.
  někomu 30min rozdíl v čase měření nic neudělá, mně udělal 0,1-0,2°C (a to jsem z postele ani nevstala), takže je to velmi individuální.

 • Petrakim29.6.2020 8:44

  Měřila jsem ihned po probuzení v intervalu +- půl hodiny od obvyklého času - na výkyv teploty to vliv nemělo. Takže pokud to měříte v 6:45 namísto 7:15, vadit by to nemělo. Ale je třeba to odzkoušet, že vám ty teploty nelítají ...

 • Lily729.6.2020 7:45

  Dôležité je merať hneď po prebudení. Treba možno odskúšať, nejako po ovulácii keď budeš mať stabilnejšie teploty, že či ti tá polhodinka spraví rozdiel, a koľko ak áno, aby si s tým vedela počítať. Mne sa napríklad teplota nemení v priebehu rána, či sa zobudím o 6 alebo o 8 mám rovnakú teplotu. Do 3 minút po prebudení sa však začne vyrovnávať.

 • Nejsem velký odborník, ale také měřím nepravidelně, za mě lepší měřit po probuzení, před WC, před tím, než musím vstát, než dodržet čas. Někdy měřím i po (krátké) noční, třebas po 3-4 hodinách spánku, či po plné noční někdy v poledne, či po, jak se vzbudím...Taky jsem několikrát zkusila, co to udělá, když změřím BT třeba v 5h a pak třeba jdu na WC nebo nejdu, to je jedno, usnu a změřím v 8 a rozdíl byl jen jedna desetina stupně (nemám teploměr na 2 desetiny), někdo ten rozdíl může mít i větší, ale já, pokud změřím v rozptylu cca 2 h, tak je teplota stabilní, no a z grafu krásně vše vyčtu...Taky je dobré u teploty zaznanenat čas, podmínky a případně tu teplotu můžeš v hodnocení úplně vynechat nebo k tomu přihlédnout, však ty podmínky jsou různé..
  Já třeba řešila to, že kvůli dítěti se poslední dobou nejčastěji milujeme během noci, brzy ráno, či vyloženě ráno a přeci manželovi nebudu říkat "počkej, nejdřív si musím změřit BT", on by mi.na zo stejně odpověděl, že mi ji změří sám (samo, že bez teploměru) :-D

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 328 otázek, kterým se dostalo 264 404 odpovědí a 403 772 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist