Maturák

Otázku položila: Hilja 13.9.2017 17:33

Ahoj,
letos maturuji a na maturák plánuji jít prakticky jen proto, že se to bere skoro jako povinnost.
Jelikož tam neplánuji být na ozdobu a na většinu šatů stejně nemám stavěnou postavu, můj dotaz zní následovně: Musím jít v šatech? Nestačí pouze společenské kalhoty, košile a sako?
Předem děkuji za odpovědi :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Marry13.9.2017 17:52

  Není asi povinnost jít v šatech (ikdyž záleží na škole), ale určitě by to bylo vhodnější.
  A co víš, třeba si ho nakonec užiješ...:)

 • RuzenaCerna13.9.2017 18:19

  Sice to není Tvůj případ, ale měli jsme pár lidí co na maturák vůbec nešli a pak toho litovali, myslím si, že by bylo lepší a vhodnější jít v šatech, potom tam být klidně ve formálním oblečení ale minimálně na šerpování by bylo podle mě vhodné si vzít nějaké šaty :-)

 • eleyne113.9.2017 18:30

  Vetsinou byva zvykem, ze se cela trida oblekne do nejakeho stylu. Vy to tak nemate? Jestli ne, tak bych rekla, ze je to vcelku jedno, co si vezmes.

 • interstellar13.9.2017 19:13

  Nešla jsem tehdy v šatech, nenosím je nikdy. Kalhotový kostým nebo něco podobného elegantního je v pohodě, a pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém. Jinak náš maturiťák byl dost tragický, odcházela jsem ve 21.00 :-D.

 • buccaneerka213.9.2017 19:18

  Šla jsem ve společenských kalhotách a nějaké pěkné halence, boty asi nad podpatku, už ale přesně nevím. U nás se to ale moc neřešilo, holky neměly dlouhé róby, ale normální i kratší společenské šaty, takže moje kalhoty byly v pohodě. Jsi oblečená tak, jak se cítíš pohodlně, pokud to je slušné a nebudeš se tam cítit kvůli tomu jako popelka úplně mimo.

 • Francy13.9.2017 19:26

  Myslím, že záleží na tobě :) Já měla dlouhé šaty až na zem, učesané vlasy, nalíčená a na nohách tenisky, protože jsem týden před plesem spadla na eskalátoru a narazila si koleno :D Byl to krásný večer a moc ráda na něj vzpomínám. Každý měl pod stolem schovanou vlastní láhev vína nebo něčeho tvrdšího a postupně se obcházeli stoly a nemusím říkat, jak to dopadlo :D

 • Já maturovala loni a jedna holka šla na maturak v overalu. Mne se to teda moc nelíbilo a nepřišlo mi to vhodné ale je to každého věc

 • Hlavní je, aby ses cítila dobře. Pokud ti nebude nepříjemně, pokud třeba budeš jediná, tak proč ne :) Ať si každý myslí co chce, ne? Mimochodem, zrovna jsem narazila na tuhle soutěž - https://az-fotosluzby.eu/soutez-o-foceni-maturitniho-plesu-2017 - pokud nemáte domluveného fotografa, tak doporučuji mrknout :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 68 286 otázek, kterým se dostalo 227 467 odpovědí a 360 825 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist