Malování pokojů v prvním trimestru

Otázku položila: Anonymní uživatelka #379449 23.9.2021 5:40

Jaký názor máte na malování zdí v těhotenství? Četla jsem, že by to neměl být problém, ale upozorňují na to v prvním trimestru, kdy je těhu nejrizikovější...chceme malovat 3 místnosti. Mám jen strach, abych něco nepokazila a o mimi nepřišla. Větrat se v místnostech bude určitě, ale to je zas v tomto počasí na prochladnutí, trpívám docela i na záněty močáku. Malovat budeme tak příští nebo přespříští víkend, to budu 7.-8. tt.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • všem kteřé tady píší, jak se dítě může omotat na pupečníkua pdoobné věci - uvědomujete si, že tazatelka v té době bude sotva v 7tt a pupečník tam žádný není?
  že záleží i na délce pupečníku a je to dáno v první řadě aktivitou miminka zda se mu otočí kolem krku a že se takto rodí spousta miminek (prpotože k tomu může dojít i při porodu jak miminko rotuje v pánvi)a to bez komplikací.
  je spousta žen, které netestují hned v den vynechané ms a dělají spoustu aktivit i v tom 7tt a jsou v pohodě ony i plod. možná by bylo někdy lepší dát na zdravý rozum než na hrůzy psané na netu. nejlíp lehnout si, nic nedělat a narůstající váhu a snižující se fyzickou kondici svalovat na to, že je přece těhotná a nic dělat nemůže.
  pokud budete malovat klasickými bravami na zed tak proč by se mělo něco stát - navíc ve větrané místnosti? nejsou to acetonové nebo syntetické barvy které jsou ředěny ředidly, ale jsou ředěné vodou, tak proč pořád taková panika?
  ano, dostanu nejspíš minusy, ale tyhle paniky a mýty jsou hrozné a pořád se jen rozšiřují. nejlíp těhotnou ode dne kdy se nedostaví ms zavřít do klece aby náhodou něco. jenže spoustě věcí se nezabrání. spousta věcí je na přírodě. a obvykle ten potrat prostě má příčinu v chybném vývoji dítěte a je lepší raný potrat, než řešit potrat ve 20tt pro VVV.

 • Já bych to možná nechala na manžela, protože ten pohyb při malování není dobrý, pokud by ses nadřela. Přesně jak říkáš - první trimestr je nejrizikovější, a proto bych neriskovala. Třeba jen nějaké pomocné malé práce. A když už, tak aspoň mít pořádný váleček, třeba tento https://www.bazar-zbozi.cz/cat/malirsky-valecek-015914/. Mám s nimi zkušenost. Ty se drž a opatrně :)

 • A opravdu je nutnost aby ses tím musela zabývat, když jde jen o 3 místnosti? :-) to by partner mohl zvládnout sám ne ;-)
  I když je pravda že toto jsem nikdy neslyšela, slyšela jsem něco v tom smyslu s mytím oken (podobné pohyby?) V souvislosti s tím že se může šňůra omotat miminku kolem krku, takže v pokročilém stádiu těhotenství.
  Já jsem na začátku těhotenství vozila a skládala dřevo a dělala normální práce, prostě to z čeho sem neměla špatný pocit nebo jsem se toho nebála. dala jsem na intuici.

 • Ja bych do toho tedy nešla, ten pohyb při malování není bezpečný, v minulem těhotenství jsem myla dcery plastový domeček kdy mi nedošlo že to jsou podobný pohyby a pak jsem druhý den letěla k doktorce protože mi tvrdlo břicho, bylo to v druhym trimestru.. 2x jsem potratila a nikomu bych to nepřála, vyčítat si to

 • Zet8323.9.2021 16:03

  Nedelej to, mala se mi pravdepodobne diky tomu omotala kolem krku pupec.snurou a to na 3x. Malem jsme nedaly porod ani jedna,ji rozdychavali, byla pridusena, ja zkocila take na kysliku. Kolegy sestra kuli malovani porodila o 2 mesice drive. Nestoji to za to, neriskuj.

 • eliskao24.9.2021 18:07

  My malovali cca před 2 týdny, tehdy jsem byla 13tt. Malovali jsme 4 místnosti. Manžel bez potíží vymaloval, poumýval země, nastěhoval nábytek - já vytírala poličky a skládala věci zpět na svá místa. Co řeknou ostatní je jejich věc...

 • sisterrys25.9.2021 22:12

  No, mě osobně se dost ze všech pachů v prvním trimestru navalovalo. Takže bych fakt nevoě vymalováno v této době nechtěla.
  A dost se v poslední době zajímám o netoxickou domácnost a nešla bych do toho i z tohoto důvodu, pokud budete malovat klasickými barvami. Ty toxiny se z toho prostě nějakou dobu (pár týdnů) uvolňují. S největší pravděpodobností to miminku nijak neublíží, ale prostě těch látek je kolem nás tolik, tak proč přidávat další v tomto období.
  Osobně bych to nechala na druhý trimestr ;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 309 otázek, kterým se dostalo 271 900 odpovědí a 409 947 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist