Kopání miminka v bříšku v těhotenství

Otázku položila: Gejbrieel 1.8.2014 10:01

Dobrý den/Ahoj.Mám otázku;jsem těhotná ve 14.tt.Chtěla bych se zeptat,jak poznám,že se začne miminko ve mě hýbat?Mám strach,že to nepoznám.A v kterém týdnu se začne miminko více hýbat v bříšku?Prosím poraďte kdokoli,kdo s tím má zkušenost :-)
Moc děkuji :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Freya-Sofie1.8.2014 10:44

  Ja cítila nejdříve takové bublinky v 18tt a v 19tt jsem zřetelně cítila a bylo to i vidět, jak malá proplula z jedné strany na druhou. Byla hodně dole u močového měchýře a možná mi i pomaleji rostla dělohy, že jsem to takhle cítila, ale stalo se to jen jednou. Kopání jako takové jsem cítila od 21tt. To už si nespleteš.;-)

 • Neboj poznáš to bezpečně, možná ne hned, ale okopaných žeber si užiješ až dost :-D
  První pohyby jsem cítila v 18tt, jenom tak lehounce a občas. Od 20tt už se mele pusinka moje furt, že mě ani vyspat nenechá:-)

 • Já jsem malou cítila už v 17tt a to jsem byla prvorodička, a opravdu se to nedá splést. Od 18tt jsem cítila pohyby denně, takže je to u každé jinak někdo cítí pohyby dříve někdo později.

 • prvorodičky většinou od 20tt vícerodičky i dřív ale taky záleží jak je velký miminko,kolik má vody a další faktory. já u čtrvtýho těhu cítila pohyby až po 20tt a to už jsem se začínala bát (protože třetí miminko jsem cítila už v 14tt) ale vše bylo ok;-)

 • nicolletta301.8.2014 13:02

  Poznáš :) U prvního jsem bublinky cítila až od 25tt a kopání dokonce až po 30tt. Ted u druhého už pohyby cítím od 18tt, už rozeznám i když mě malý kopne do dlaně, takové štouchanečky to jsou :)

 • Ahoj, určitě to poznáš. Já jsem taky prvorodička a první dloubání jsem cítila už v 16tt a manžel to přes pupek cítil už v 17tt, ale prcek je o týden větší a navíc už od začátku Dr. říkal, že je trochu hyperaktivní :-D. Ale po tom 20tt bys už měla pohyby cítit určitě. Jinak mě to nepřišlo jako bublinky, ale spíše jako jemné dloubání. Určitě to poznáš ;-)

 • také bych řekla, že to poznáš, dříve nebo později určitě a bude to k nepřehlédnutí ;-)
  jinak miminko se v bříšku hýbe už tedka, ale protože má dostatek prostoru, tak to zatím nijak moc nevnímáš.
  jak je zmíněno prvorodičky cítí pohyby až tak od 20tt - já to tak v prvním těhu měla. a vícerodičky už někdy i v 16tt.
  také záleží i na umístění placenty - pokdu je na přední stěně dělohy, pohyby nejsou cítit často tak intenzivně. a jak se to vnímá - takové žduchnutí někde uvnitř v břiše, kdy si nejdřív člověk říká, jestli to bylo ono...a pak najednou získá tu jistotu, že to to ono je :-) kopance jsou pak cítit pořádně a mnohdy ne příliš příjemně. a vlny, co se dělají na bříšku když se mimčo přemístuje si člověk užívá a směje se, jak původně kulaté bříško je najednou šišaté a nakřivo :D

 • Když se ptáš, tak asi budeš stejně jako já prvorodička. A jako taková máš na kopání ještě spoustu času :-) Dřív než ve 20. tt je to vážně nepravděpodobné - i kdyby kopalo, asi to nedokážeš odlišit od střev. Já jsem si jistá, že jde o kopání, cca od 21. tt - taky jsem nevěděla, jestli to poznám, ale je to tak strašně něco jiného, že zaměnit se to s ničím nedá. Teď si kopání užívám několikrát denně a je to krásná zpětná vazba, že je malá v pořádku, i když teď už dokáže chvilkama trefit místa, kde to zase až tak moc příjemné není :-)

 • V 17tt bylo to takove simrani. Opravdu to poznas. Byla jsem prvorodicka a poznala jsem to - je to uplne jine od veci, ktere se normalne v brise deji :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 183 otázek, kterým se dostalo 267 524 odpovědí a 406 459 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist