Kombinéza pro novorozence

Otázku položila: Anonymní uživatelka #346654 2.9.2021 11:39

Ahoj, potrebuju poradit s kombinézou pro nejmenší. Termín mám na začátku prosince a chci pořídit na zimu kombinézu, ale nevim jestli vzít číslo 56 nebo větší. Poraďte prosím.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Záleží jaký budeš mít odhad porodní váhy.
  Upřímně já bych koupila 62. Menší se dá dokoupit vždy a větší vyuzijes později. Miminka ze začátku rostou rychle. :)

 • kosicek2.9.2021 12:33

  Těžko říci, třeba můj maličký se mi narodil rovnou s délkou 56 cm, takže do 56 bych ho nenarvala, ale taky může být miminko o dost menší, průměrná délla je 50cm, ale v tom případě je tak jako tak velikost 56 jen na maličkou chviličku, miminko hrozně rychle roste. Každopádně myslím, že se ze začátku hravě obejdete bez kombinézky, do autosedačky je to špatný z bezoečnostních důvodů, do kočárku mi přijde taky lepší zavinovačka, ale namám s tím zkušenosti, nosím v šátku na těle pod společnými vrstvami a to můžu vzít i nejmenší miminko úplně nahé do mrazů ven :-D

 • sisterrys3.9.2021 21:17

  Taky záleží, jak budete mít teplý fusak. Mám děti tedy jarní a letní, takže v zimě už byly větší. Ale fusak jsem měla hodně teplý a vystačila jsem si s punčochami a mikinou a do mrazů punčochy a obyčejné tepláčky a pod mikinu kabátek, nebo jen takový chlupatý overal. ;-)

 • musím říct, že já si i u syna narozeného na konci září vystačila ještě do konce prosince (než mi z ní vyrostl) se zavinovačkou.
  kombinézu bych pořídila (pokud teda máte nutně potřebu) raději větší - 62 než 56. alespon se dá do ní dát nějaká vrstva. já měla pro syna teplejší overal a v něm šel případně do zavinovačky.

 • Kombinézu bych zatím nepoužívala, spíše bych volila nějaký dvoudílný teploučky set dupaček a mikiny, či teploučky overal + zavinovačku (jak do kočáru tak do autosedačky. Když se malý narodil, měla jsem od kamarádky půjčenou kombinézu, ale narodil se s 48 cm a vše oblečení co jsem měla bylo velké. Takže jsem prostě ohrnovala. Ale i celkove, nedovedla jsem si představit a ani mi moc nešlo narvat prcka do nějaké naducane kombinézy.... Měla jsem prostě jen trochu teplejší oblečení + zavinovačky a raději sem to pojistila dekou. Když jsem šla někde ven tak jsem ho tak malého stejně nikde z kočáru nebo autosedačky nevyndávala.. já sice rodila začátkem února, ale tehdy teprve v tuto dobu ty zimy a mrazy začaly :-)...

 • zabice4.9.2021 8:19

  Mam termin v pulce prosince a mam pripraveny jen podzimni chlupaty overal . Zimni kombinezu ani kupovat nebudu. Mam fusak od emitexu ktery budu pouzivat. A velikost urcite 62, 56 by mimcu byla hned mala .

 • Aaanguaaa6.9.2021 8:42

  Já bych tedy koupila radši 56 když je termín na začátku zimy, vynosí se akorát, ta 62 bude ze začátku dost velká

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 953 otázek, kterým se dostalo 266 534 odpovědí a 405 579 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist