Kdy začít pořizovat výbavičku a s jakými výdaji počítat

Otázku položila: Anonymní uživatelka #380614 20.12.2021 6:17

Dobré ráno všem,

na konec května čekáme miminko, které jsme si přáli a moc se na něj těšíme.
Chci se vás zeptat, kdy jste začali pořizovat věci pro miminko a na kolik vás to zhruba vyšlo? Počítám tak cca 30 tis.? Ještě se chci poradit, odkud jste čerpali, co vše koupit, popřípadě poprosím o doporučení nějakého seznamu na netu, podle kterého jste se drželi.
A má poslední otázka - s jakými měsíčními výdaji mám přibližně počítat po narození miminka? Chceme si dát finance trochu do pořádku, abychom byli na nový přírůstek dobře připravení.
Moc všem děkuji za rady a přeji krásné svátky. 🌹

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Aaanguaaa20.12.2021 16:26

  Na to se těžko odpovídá, častka může být hodně rozdílná, záleží jestli budete všechno kupovat nové nebo bazarové a do jakých obchodů půjdete.. mám kamarádku co koupila kočárek skoro za těch 30tis.. já mam bazarovy za 3500,- jestli chcete ušetřit mrkněte na oblečení po bazarech, malá miminka ho nestihnou unosit a prodávané kousky bývají v super stavu za zlomkovou cenu, levné obchody s miminkovskym oblečení jsou třeba Lidl a Pepco, dve body tam byvaji kolem 120 kč ale po jednom dítěti už bývají v horším stavu a asi neprodate.. já teď s druhou dcerou ulítla na merino oblečení, je to super funkční materiál, stojí teda majlant (nové body kolem 600) ale zas mi stačí jen 3 které točím stále dokola a když tomu nic neprpvedeme prodá se za polovinu ceny dál.. největší výdaj v začátku života jsou plenky, to bude minimálně 1000 měsíčně, ale zase se dá udělat investice do latkových a pak už nic nekupovat jen musí člověk pořád prát :-D do začátku bych koupila jen kočárek a oblečení a pak uvidíte, se starší dcerou jsem pak dokupovala nosítko (3500) a zavesnou houpacku na spani (taky okolo 3000) mladší dcera to vůbec nepotřebuje.. obojí se pak dá ale zase dobře prodat. Ještě tedy hrazdičku nad deku a pár hraček, to vyuzijete cca od 2 měsíců.. vaničku na koupání, můžete lehátko na miminko ale to není úplně nutné.. jo a přebalovací podložky, dělají buď jednorázové jako plenky ale za sebe zase doporučuji pratelné ;-)

 • dzusinka20.12.2021 21:57

  Výbavička se dá pořídit fakt za málo. Potřebujete oblečení, nějakou základní kosmetiku a kočárek a/nebo nosítko či šátek. Všechno se dá sehnat bazarové a za mě teda je zbytečné to kupovat nové, protože to stojí NÁSOBKY toho, co bazarové a užitek z toho stejný. Pro mě proto vyhozené peníze. Navíc na internetu se toho každý rád zbavuje oblečení třeba za 5-50 Kč za kus, v obchodě to je 200-500,- Kč za totéž. Takže pokud finance řešíte, sáhněte na bazar. S kočárky totéž. On se jeden od druhého zase tolik neliší. Důležitá je akorát úvaha, aby se vám vešel do auta (pokud máte) a pokud nemáte výtah tak kolik to váží nebo jak je to velké. Pokud máte v okolí tankodrom, tak nekupovat s malými plastovými kolečky, ale větší kola. Ale jestli je to značka taková nebo maková je šumák. Vanička totéž - můžete dítě sprchovat, koupat v umyvadle/vaně. Přebalovák jsem využila jen tak do pátého měsíce, pak jsem přebalovala výhradně na zemi. Dítě se mi divoce přetáčelo a lezlo mi po komodě. Takže i bez toho se obejdete. Postýlka to samé. Máte velkou postel? Může spát i s vámi. S první dcerou jsem kupovala rovnou velkou postel pro tříleté dítě, přirazila ji ke zdi, navázala na ni naši postel a spali jsme tak na velkém letišti. Plus pokud si nejste jistá, jestli něco potřebujete, nekupujte to. Na internetu je toho tolik, že do dvou, tří dnů to budete mít doma, pokud si rozmyslíte, že to chcete. Orientačně co stojí dítě měsíčně do doby příkrmů jsou vlastně jen plenky a oblečení. Plenky počítejte tak 3-5 Kč za kus (jednorázové), zezačátku tak 12 za den, později třeba 8-10. Pokud nebudete kojit, tak umělé mléko. Potom s příkrmy strašně záleží, jestli vám dítě jí skleničky kupované nebo sama budete vařit. Jsou třeba naplňovací pytlíčky, abyste mohla plnit sama doma takové ty kapsičky. Prostě nebojte, existují fakt nízkonákladové varianty celkem všeho kromě jednorázových plen a kupovaného jídla.

 • Kleres21.12.2021 9:57

  Souhlasím s komentáři výše. Ještě bych k tomu dodala, že, pokud si člověk nemůže dovolit nebo prostě nechce dát za výbavičku desetitisíce a přesto chce mít vysněné (instagramové) vybavení, je bazar naprosto ideální. Já si u prvního kupovala skoro vše nové, ale zase mě strašně mrzelo, že musím dělat kompromis a kupovat spíš levnější věci a záviděl jsem ostatním maminkám, které měly ve výbavě top značky, produkty, které jsou právě v módě, ale za vyšší cenu. Teď u druhého jdu úplný opak. Koukám po bazarech a sháním ty top výrobky, co se mi opravdu líbí, ale už jsou za rozumnou cenu.

 • eliskao23.12.2021 15:25

  Hezký den, já mám termín 15. 3. Hodně věcí už mám pokoupených. Dostala jsem nějaké oblečení od švagrové. Něco ještě pokupuju, ale spíše v akcích a levnějších obchodech nebo na vinted (bazárek, kde koupíte spoustu krásných i nových věcí za hubičku). Jinak postýlku, kočárek, vibrační lehátko, přebalovák mám z bazárku nebo koupený z druhý ruky od kamarádek. Např. kočárek v super stavu mě stál 2 tisíce, přebalovačák 300. Co budu kupovat nové jsou matrace do postýlky a kolíbky a monitor dechu. Ale ten pokud chcete jde půjčit i v porodnici. Kupuju věci cca od 22tt a opravdu takto postupně se vše dá ponakupovat a nezruinovat se. A i tak můžete mít doma krásný věci, mnoho maminek některé věci koupí a nepoužijí a prodají za rozumnou cenu dál. Mnoho zdraví Vám i miminku!

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 208 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist