Kdy v práci oznámit těhotenství?

Otázku položila: Bývalá uživatelka #20234 29.1.2010 9:04

Ahoj těhulky nebo už mámy na plný úvazek, jsem ve 12tt těhoteství a přemýšlím, kdy je vhodná doba informovat zaměstnavatele o mém těhotenství I když díky vše návštěvám u lékaře, mu to bude možná brzy jasné. Ale kdy jste to oznámily Vy?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ahojky, tak teda to interní nařízení je pěkná blbost. Za prvé nemá oporu v zákonu, za druhé - někdo těhotenství zjistí docela pozdě. Takže mě to nadzvedlo a pobavilo zároveň. Já jsem to v práci řekla ve 12tt, když jsem dotala průkajdu. Ale opravdu záleží, kde člověk pracuje ;-)

  • já dostala průkazku teprve včera :-)

  • Asi to je na každé budoucí mamině, kdy to řekne, asi by to možná mělo být dřív, než to na ní bude vidět. Já to řekla v 7.tt, protože jsem byla zdr. sestra na příjmové centrální ambulanci, takže hlavně kvůli sobě, aby si nemyslely, že se vyhýbám práci třeba u člověka s podezřením na meningokokovou infekci. Holky byly zlatý, vyšly mi vstříc na 200 procent. Záleží, co máš za práci. Asi bych to normálně řekla po 12.tt, kdy je to nejrizikovější období pryč. Já bych to stejně dýl nevydržela a ostatní to stejně brzo poznají, ženská je prostě taková JINÁ. A na návštěvu poradny v pracovní době máš nárok.

  • ahojky,já jsem teprve na začátku nějaký 6 týden těhu a pokud brzy dostanu průkazku a bude vše v pořádku,tak jim to tam řeknu hned,abych nemusela tahat těžké věci,momentálně jsem si musela vzít dovolenou,nebylo mi nejlépe. V kolikátém týdnu jsi dostala průkazku?

  • Ahoj holky, já jsem v 9tt, pracuji ve zdravotnictví a zatím jsem tutlala, chtěla jsem mít jistotu, že je všechno jak má být. A teď jsem zjistila, že v nějakém interním nařízení je, že musím oznámit těhu hned jak to zjistím, takže v pondělí jdu na kobereček. To bude zase drbárna:-(

  • donalabuznice30.8.2019 23:45

    Ahoj holky, taky čekám miminko a na https://www.1job.cz/prispevek/Kdy-oznamit-tehotenstvi-v-zamestnani jsem se dočetla, že je nejlepší s tím za zaměstnavatelem příjít co nejdříve. Má totiž ze zákona dané povinosti, díky kterým vám vaši pracovní pozici musí vašemu stavu přizpůsobit. Pokud tedy pracuješ v práci, kde je riziko, že by tě zbytečně přetěžovali, určitě jim o těhotenství řekni.

  • Ahoj, tak já jsem to oznámila v práci právě po tom 12 tt, kdy jsem po ultrazvuku věděla, že je vše v pořádku a též jsem dostala těhotenskou průkazku. Teď to bude úplně stejné , jsem v 7tt a průkazku dostanu až další návštěvu, což bude opět po ultrazvukovém vyšetření kolem toho 12tt.

  • Ja jsem asi pred rokem zjistivala na pracaku, jestli mi plyne nejaka povinnost informovat zamestnavatele o tehotenstvi a neplyne. Takze tvoje povinnost to neni. Osobne bych cekala, tak dlouho jak by to jen bylo mozne a to z hlediska mozneho potratu (v tom pripade, cim min lidi vi, tim lip). Zase by se to sef ale nemel dovedet od nekoho dalsiho nebo by se to nemel dovtipovat sam. Caste gynekologicke navstevy neznameji jenom tehotenstvi.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 311 odpovědí a 401 900 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist