Kdy se miminko otočí hlavičkou dolů?

Otázku položila: JirinaS 6.4.2011 21:53

Ahoj...poznala jste některá z vás, že se mimi otočilo hlavičkou dolů, Jsem na začátku 33tt a pořád cítím, že má malá hlavičku nahoře. v kolikátem týdnu by se mělo miminko otočit hlavičkou dolů? Nejsem si jistá, zda to poznám sama...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • mijaju6.4.2011 21:59

  Ahoj já už na velkým UZ ve 30tt měla malého správně otočeného. Celý těhu jsem chodila na jogu pro těhule kde jsme vždycky dělali stoj na hlavě. Instruktorka k tomu vždycky říkala,že je to proto,aby si mimi udělalo v bříšku víc místa a správně se otočilo. A musím říct,že nevím ani o jedné z nás,která by rodila koncem pánevním.

 • tak na tenhle okamžik si pamatuju úplně přesně, prcek tam snad udělal kotrmelec nebo co a měla jsem potom co rozdýchávat, ale já ho vlastně celé těhotenství dost cítila

 • ZdenkaN6.4.2011 22:06

  U mě to nepoznal ani doktor. Jeden týden mi řekl, že je mimi otočené, druhý týden, že je zase prďkou dolů. Doporučili mi dělat kočičí hřbety.

 • Ahojky, pokud se otočí, určitě to ucítíš, bude to velké "vlnobití" :-) Mě se miminko otočilo okolo 30tt hlavičkou nahoru :-( a zpět už nechtělo, rodila jsem císařským řezem. Že se ti v bříšku ještě otočí hlavičkou dolů každým dnem klesá, ale samozřejmě, že vždycky je nějaká šance a jsou různé příběhy, kdy se v bříšku otočilo před začátkem porodu.

 • pajja7.4.2011 7:35

  tak to máte dobré, že to poznáte. Já jse podruuhé těhotná a fakt nepoznám, kdy je hlavou dolů a kdy ne-e......

 • Ahoj doktoři říkají že do 36 týdne je času dost, takže teď ještě klidně může v bříšku stát.

 • Moje malá se otočila už v 28 týdnu. Ale vůbec jsem o tom něvěděla, protože byla docela dost aktivní, tak jsem nějaký vlnobití neřešila. No a teď jsem 34 týden a pořád hlavičkou dolů, tak snad se nezačne motat zase nahoru. No a mé švagrové asi před 15ti lety říkali, ať spí na břiše, aby se mimčo otočilo dolů. Nevím, co je na tom pravdy, ale já částečně na břiše spím pořád a malá je otočená..

 • Ahoj, já to nepoznala a malej se otocil asi 3 dny před porodem.

 • marinerka7.4.2011 8:58

  Ahoj,

  pozná se to hlavně podle pohybů a ve 33.tt už i pohmatem.
  Moje miimí je otočené hlavičkou dolů snad furt- nejdřív bylo šikmo-že mělo hlavičku víc v pravo dole a nožky šikmo nahoru, ale pak se postupně natočilo hlavičkou úplně dolů. Zádíčká cítím na pravé straně břicha nožičkama mě většinou kope do leva do břicha.

  Miminko s hlavičkou nahoře nekope pod žebra, to je hlavní znak..

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 70 146 otázek, kterým se dostalo 234 358 odpovědí a 370 531 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist