Kdy dat astmatikovi uz Ventolin?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #369448 16.9. 7:30

Dobry den, syn astmatik a aktualne ma rymu a uz zacina kasel. Ma nasazene leky na astma dlouhodobe. K tomu pri nemoci mame davat Ventolin jako prvni pomoc. Ale dr mi uz nerekla kdy a jak. Byo to tolik informaci a ve zprave je jen Ventolin jako prvopomoc. Je tu nekdo se zkusenosti? Neni dusny, nema velky kasel, odkaslava. 🤦‍♀️ Do ted jsme ho nikdy nepotrebovaly. Mame

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Eika16.9. 10:17

    My se vždy radime s pediatrickou. Ventolin jsme sami nokdy nenasazovali. Ona rozhodla vzdy, kolik vdechu a po kolika hodinach. Nebo bych volala alergologii, nebo kam chodite s astmatem. Lepe je se dvakrat zeptat primo lekaru.;-)

  • my máme dávat ventolin 2 vdechy po 12h.
    obvykle ale začínám tím, že dávám Flixotide jako ochranu prudušek. a ventolin až když vidím nějaké problémy. ale odhaduje s emi to taky špatně zda už je na ventolin ten správný čas.

  • Já mám ventolin použít při obtížích, ale trpím na dušnost. Prostě když se mi hůř dýchá, fouknu si 2x (ale maximálně 4x za den - řídím se podle pneumologa). Někdy ho použiju když cítím tlak na hrudníku, taky to na to zabere. Případně třeba při sípání, prostě takový zvláštní pískání při dýchání. Ale taky se mi to docela špatně odhaduje, když použít. Natož abych to měla ještě rozhodovat za někoho :/

  • sisterrys16.9. 22:37

    Syn má na alergii aerius a kortikoidy do nosu a ty dávám hned při první známce nemoci. Bez nich se ho nemoc drží déle. S ventolinem bych asi byla opatrnější a fakt se raději zeptala na alergu. Sama jsem ho užívala v pubertě a když se mi dýchalo dobře, tak jsem ho při nemoci nebrala. Běžný postup byl při potížích ráno, večer jeden nebo dva vdechy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 064 otázek, kterým se dostalo 263 027 odpovědí a 402 886 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist