Kdo má brát ohled na koho??

Otázku položila: Bývalá uživatelka #22161 28.11.2011 11:50

Ahoj holky, ještě jeden dotaz. Mám podezření, že jsem těhotná, jenže na testování si chci počkat až budu připravená. Přítel zuří, že na něj neberu ohled a že to dělám schválně. Přitom mu říkám, že je moje věc kdy se vyčůrám na tu tyčinku a že by v tomhle měl brát ohled na mě a respektovat to co udělám. Chci si počkat do konce měsíce což jsou dva dny a on se z toho může zbláznit ač nechápu proč. Tvrdí mi jak celou noc nespal, jak je vynervovanej a že já jsem v klidu. Co si o tom myslíte?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Asi tady dostanu vynadáno, ale snad mám právo na názor....

  Bylo by to snad i jeho dítě, ne? On se zřejmě stane otcem a má právo na to, aby to věděl! Promiň, ale zkus aspon trochu brát ohled ty na něj!

 • jelikož by to bylo dítě vás obou, neviděla bych problém v tom, že bys test počůrala a pokud nejsi na výsledek připravená, ať to vyhodnotí přítel a neříká ti to dokud nebudeš sama chtít. Ani pro něj to není jednoduché a příjemné.

 • Mi připadá, že přítel je na nervy, dítě nechce a Terezka si dítě moc přeje a nejradši by zjištění těhu nechala až na dobu, kdy je nezákonné dělat potrat :)

  pardon, ale toto je můj názor, tak mě neukamenujte :)

 • Verousek8928.11.2011 12:34

  Já jsem také toho názoru, že dítě by bylo i jeho a má právo vědět, na čem je :) To dítě nebude jen tvé, ale i tvého partnera, proto je fér, že o všem budete rozhodovat společně, tudíž že i tvůj partner bude mít právo o něčem rozhodnout. Pokud těhotná nebudeš, stejně se to dozvíš, takhle tu pravdu akorát oddaluješ. Pokud těhotná jsi, budeš to vědět hned. A nepřijde mi, že to je tvoje věc, kdy se vyčůráš na proužek, tohle přemýšlení mi přijde sobecké, je to i jeho věc! Nedivím se tvému partnerovi, že ti řekl, že na něho nebereš ohled, protože má pravdu. Podle mě za ty dva dny stejně nebudeš připravená testovat, takže mi to nepřijde jako velký rozdíl.

 • Já myslím, že dva dny by ještě vydržet mohl. Taky tedy záleží na tom, jestli jste se nesnažili nějak moc dlouho, měli příp. problémy, pak bych chápala, že je nervózní, chce to vědět hned atd. Pokud takhle naléhá a je nepříjemný, asi bych si test udělala hned. Teď už je pozdě něco napravovat. U mě manžel ani nevěděl, když jsem si test dělala a bylo. Řekla jsem mu pak výsledek, když jsem chtěla.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 173 otázek, kterým se dostalo 255 278 odpovědí a 397 057 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist