Kalorický deficit

Otázku položila: Anonymní uživatelka #415268 12.5. 19:10

Je tu někdo ohledně výživy? Mám 18 let, váha 60 a výška 163. Chtěla bych poradit s bazálem, nebo jaký kalorický deficit mám mít abych zhubla.
Na internetu kalkulačky nefungují, jinak bych se sem neobracela. Vždy vyjdou jiná číšla
Díky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Nemyslím si, že bys musela hubnout. Pokud chceš něco se sebou udělat tak bych spíše doporučila sport - běh, kolo, brusle, plavání apod. Podle toho co píšeš za čísla potřebuješ hlavně zpevnit svaly. Věř, že pak bude i při stejné váze vypadat úplně jinak plus tím pohybem zhubnes nejlépe bez jojo efektu.

 • Při kalorickém deficitu je důležité, abys měla menší příjem než výdej. Podle různých výpočtů na internetu bych se moc neřídila, protože to většinou vychází 1600 kcal a to mi přijde dost málo. Jde totiž v klidu hubnout, i když člověk má 2300kcal, jen je důležitý ten pohyb a samozřejmě kvalita jídla. Podle mě by bylo nejlepší si zjistit kolik kcal vůbec denně přijmeš, zapojit do toho pohyb a chvilku to sledovat, pokud by váha nešla dolů, ubrat a nebo navýšit aktivitu, ale hlavně nehladovět! :)

 • BlaNKa213.5. 5:40

  Proč řešíš pár kilo navíc, protože tady se bavíme opravdu o jen pár kilech?
  Proč to řešíš s kalkulačkama na netu?
  Sportuješ?
  Zajdi do fitness centra, na měsíc, na dva, na tři si najmi trenéra. Ten Ti upraví jídelníček i trénink, protože na dietologickou poradnu to není. A přijmi to jako fakt, jako životní styl.
  Hodně štěstí.

 • Mám stejnou výšku a váha 60 kg už je dost, vždy jsem měla 54 a bylo to ok, teď jsem se přestala hýbat a najednou jsem měla 62 🤦🏼‍♀️ snížila jsem to na 58, ale pořád se necítím dobře, je to fakt o pravidelném pohybu.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 827 otázek, kterým se dostalo 266 044 odpovědí a 405 207 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist