Jaky na toto mate nazor?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #401863 7.6.2020 17:59

Ahoj. Vzhledem k tomu ze jsou tyto stránky k tematu, ze zvedavosti by me zajimaly vase nazory.. objevila jsem clanek, viz odkaz nize na pameti porodni baby. Jeden porod mam za sebou a jeste jedno dite bych chtela. Ale kdyz kolikrat i tady vidim co nastavajici maminky v zavislosti k porodu, je mi to kolikrat az k smichu (ci k placi), kdyz to porovnam s tim co se treba pise zrovna v tom clanku. Chapu ze doba jde kupredu, ale... Opravdu je nutnost to co kolikrat dnesni zeny resi? :-o :-)
Opravdu me zajima jak to vidite ostatni. Diky za nazory.
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/pameti-porodni-baby-jak-se-rodilo-pred-sto-lety-40326345#seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=u9qVtZAuL1J-202006071534&source=article-detail

 • 08.06.2020 18:24:08 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Každá žena je jiná a každá ma jiné požadavky na sebe i v běžném životě, tak je má i při porodu a v těhotenství, i každý porod je jiný a těhotenství také.
  Neodsuzuji nikoho a ani jeho požadavky. Každému hoví něco jiného.
  Podle mě je důležité, aby to přežila jak maminka, tak miminko a s tím jsem šla i k druhému porodu, protože první byl císař a dvakrát jsem měla zamlklé těhotenství a pak přišel na svět můj druhý syn.
  Ale ať si každý řeší, co mu je vlastní.

 • No tehdy sis nemohla o porodu s nikým promluvit, vyměnit zkušenosti a názory, tak to bylo a dneska to je jinak. Proč mít hned pocit, že dnešní ženy jen moc přemýšlí a některé to až moc prožívají? Máme internet, můžeme si o tom něco přečíst, víc se informovat. Promluvit si o tom s mamkou, tetou, doktorem a nikdo z nich se na tebe nebude koukat skrz prsty. Tehdy to nešlo a těm ženám ani na nepřišlo na mysl, že by se zeptaly, nebo si postěžovaly. Taky to beru tak, že každá jsme jiná, máme jiné pocity, vnímání čehokoli. Nenapadlo by mě, se dneska smát nebo se ušklíbat ženám, které to moc prožívají a bojí se. Já se před každým porodem aspoň trochu bála. Jen přece porod není až tak jednoduchý téma a může se stát cokoli. Před 3. porodem jsem muži řekla, že pro mě nejhorším možným scénářem je rodit s nějakým "Standou ze záchranky" a opravdu jsem tak rodila. A pocit, že jsem
  borka a můžu se plácat po ramenou, jak jsem to skoro sama doma zvládla, fakt nedělám a raději o tom ani nemluvím a mluvit mi o tom příjemné není. Jsem ráda, že jsem mohla rodit v dnešní době, s těmito vymoženostmi a mít možnost porod prožít relativně v pořádku.

 • Ženy dnes mnohdy řeší to, co byvalo dříve bezne- nezasahovani do porodu mnohdy zbytečnými medikamenty, spěch, aby už bylo dítě venku a porodní box volny, a to že rodicka není pacient a nemusí mít proto u zadku regiment lékařů, ale stačí porodní asistentky, která ví co a jak a doktora volá jen v nutných případech. A bohužel rodici žena se mnohdy má problém před doktory sama obhájit a chce tam někoho blízkého, komu muze věřit.

 • Francy7.6.2020 19:46

  Díky za článek, ráda jsem si početla :-) Moje babča má 6 dětí a vždycky říká, že už se nám dlouho nestalo nic špatného (ona sama zažila válku), protože se lidstvo moc rozcapuje a vymýšlí. A má pravdu. Kamarádka rodila v lednu, byla se vším v pohodě, brala to normálně, žádné vyšilování. Úplný opak moje sestřenka, všechno hrozně řešila, pomalu nemohla ani vylíst schody, aby si náhodou neublížila, no děs 8-o

 • Já jsem k prvnímu porodu měla všechno načteno, chodila jsem do kurzu, cvičila... Porod nepostupující nakonec kleštěmi, díky doktorům jsme oba naživu. Podruhé jsem neměla čas ani cvičit ani nikam chodit, starala jsem se o syna a o domácnost. K porodu jsem šla s rozhodnutím naslouchat vlastní intuici. Při každé kontrakcí jsem si představovala, jak se otvírám, mluvila jsem má dceru a povzbuzoval ji, ať jde, že se na ní těším a že to zvládneme. Na tři kontrakce byla venku, v porodnici mi říkali, že můžu rodit za korunu a pro mě ten nejhezčí zážitek a lék na porodní trauma.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 816 otázek, kterým se dostalo 266 013 odpovědí a 405 179 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist