Jakou máte spotřebu vody?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #267913 14.5.2019 23:14

Jen tak pro zajímavost bych se ráda zeptala, jak velkou máte spotřebu vody. Nedávno přišlo vyúčtování za minulé čtvrtletí a náhodou na jedné rodinné sešlosti na to přišla řeč. Všichni na nás koukali, co s vodou jako děláme. Od doby, co jsme se nastěhovali do vlastního domu a početně se naše rodina rozrostla na 4 členy, tak máme spotřebu stále +- nastejno 45-47 m3. Tím, že je to pořád stejně, tak by mě ani nenapadlo, že je něco špatně. Tchán s tchýní mají prý asi 14 m3 a švagrová mi tvrdila, že mají pořád nastejno a vždy pod 30 m3. Jsou na tom stejně jako my - 2 malé děti, jedno školkové, s druhým ona doma na mateřské. Tak nevím, jestli fakt tak plýtváme vodou nebo mi všichni neříkají pravdu o vlastní spotřebě. Nejhorší je, že my jsme ještě jediní, kdo platí i stočné (ostatní mají žumpu), takže náš účet za vodu je proti jejich fakt obrovský (teď po navýšení cen jsme platili lehce přes 4 tisíce).
Doufám, že mě některá uklidníte, že vodou fakt neplýtváme :D Mám teda pocit, že peru snad nonstop, každý den zapínám myčku atd.
Popravdě netuším, jakou jsme měli spotřebu před tím. Dokud jsme stavěli, tak jsme bydleli u rodičů a vždycky nám jen řekli částku, kterou rozpočítali na hlavu podle všech obyvatel v baráku. Řešili to s manželem, takže to šlo úplně mimo mě...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Sydzej6015.5.2019 5:12

  Zdravím ono taky hodně záleží jak kdo často pere nebo sprchuje.Treba moje sousedka pere snad 3krat za den a to má pár kousků v pračce což mi připadne zbytečné.

 • A taky jde o to, zda se sprchujete, nebo si každej extra napusti nekolikrat týdne vanu.
  Každodenní pusteni myčky nejspíš problém neudělá, je uspornejsi než mytí pod tekoucí vodou.
  A záleží i na spotrebicich, zda je pracka i mycka spíš uspornejsi.

 • V domě jsme měli za minulý rok 78m3 pro 2 dospělé a 4 děti (jedno plně na látkovkách), ale měli jsme i víc, když jsme na zahradě napouštěli menší bazén. Ten jsme teď nenapouštěli, ale občas musíme i zalévat, i když se snažíme šetřit, tzn. splachujeme odtočenou vodou, když je a zaléváme zahradu oo konvích "šedou" vodou, co sesbíráme, když dojde dešťovka...

 • My máme 69m3. Tchán je zvyklý si skoro denně natočit vanu, plus peru obden 3 pračky, myju v ruce v napuštěném umyvadle. Máme dva prcky, barák, takže údržba vypatle taky něco. Až na to tchánovo vaničkování, si nemyslím, že plýtváme vodou.

 • HaSha15.5.2019 9:53

  Bydlíme v bytě, tak nevím, jestli je to dobré srovnání, ale hodně jsme v poslední době vodu řešili, protože je v naší lokalitě ještě navíc extra drahá. Měříme si každý den spotřebu vody (platíme vodné a stočné za studenou, na teplou ohříváme vlastním bojlerem), abychom mohli výsledek s vodárnou když tak rozporovat :D Jsme zatím jen dva a kočka a z 25 m3 jsme to tím hlídáním stáhli na 16 m3 za čtvrtletí, ale jakmile přijede návštěva, hned je denní spotřeba dvojnásobná. Když si to takhle přepočítám, nemám pocit, že byste extra plýtvali, ale místa, kde ušetřit, se najdou vždycky. ;-)

 • Kamkri15.5.2019 10:24

  My jsme dva dospělí a jedno roční dítě, a spotřebu máme kolem 40m3/rok.

 • Pie.com.key15.5.2019 11:36

  naposledy to bylo 17 m3 za čtvrt roku, jsme dva plus dva psi, velký barák, zahrada. A teď to bude ještě méně. Ale sama jsem zvědavá, jak nám spotřeba stoupne s prckem, chci látkovat :-D

 • Randgrid15.5.2019 18:22

  A to mate za jakou dobu? My mame 180-200kubiku na rok. 4dospeli, dve male deti. Co nespotrebujeme na zalevani, mame destovku, tak deti na vanach a castem splachovani. Rocne nas to vyslo asi na 12tisic. Udajne jsme se vesli spotrebou do prumeru. Manzel to nekde zjistoval.

 • Jsem sama s prckem, denne varim, poustim mycku, peru, latkovky, dite koupel ve vane. Mesicne necele 3 kubiky teple a lehce pres 6 studene, tj 9 kubiku za mesic. Takze neco malo pres 100 kubiku rocne.Vodu nejak extra nehlidam.

 • Kacisek15.5.2019 20:10

  Mame rodinny domek, dva dospělý a dve deti (7 let a 18m) prumerne mame spotrebu 7kubíků za mesic.

 • Bajuli8616.5.2019 7:37

  My jsme 2 dospeli, zatim jedno dite a pes v domku, prumerne mivame spotrebu vody kolem 75m3 za rok, pred prckem to bylo cca 60m3 za rok. Hlavne se sprchujeme, nadobi myju v ruce i v mycce, peru taky dost casto, ale vzdycky plnou pracku. Zalevame jen destovkou a vodou ze studny (nevhodna k piti).

 • Fannyy23621.6.2019 6:44

  My jsme dřív měli vanu a spotřebu vody jsme měli o dost větší, než jakou máme teď, když máme sprchový kout. Nevěřila bych, kolik vody a peněz se dá díky tomu ušetřit. Sprchový kout je daleko lepší, než vana. Letos jsme museli akorát udělat menší úpravu a koupit do sprchového koutu novou vaničku z https://www.levna-koupelna.cz/36-sprchove-vanicky .

 • donalabuznice20.5. 23:47

  My jsme si letos pořídili bazén z https://www.albixon.cz/bazeny/ ,takže očekávám že se nám naše spotřeba vody přecejen o něco zvýší. Přemýšlím však, že příští rok už budeme bazén dopouštět jedině dešťovou vodou, abychom pitnou co nejméně plýtvali.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 324 otázek, kterým se dostalo 252 133 odpovědí a 394 237 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist